Widal.plOgólneDziecko wypadło przez okno,w szpitalu okazało się, że jest zarażone koronawirusem

Dziecko wypadło przez okno,w szpitalu okazało się, że jest zarażone koronawirusem

1,5-letnie dziecko wypadło przez okno, które wcześniej otworzyły dzieci. Dziewczynka spadła na podwórko z trzeciego piętra. Policja podała, że jej stan jest krytyczny.  Oprócz tego w szpitalu wyszło na jaw, że jest ona zarażona koronawirusem.

Dziecko przebywało w mieszkaniu z rodzicami oraz 5 letnim bratem. Do zdarzenia doszło w Łodzi na ul.  6 sierpnia.

Nieuwaga rodziców

Do zdarzenia doszło w niedzielę 16 marca popołudniu. Podczas tego ojciec drzemał na kanapie, nie interesując się bezpieczeństwem swoich pociech. Podczas, gdy matka przebywała w innym pomieszczeniu. Wykryto u niej 0,8 promila alkoholu we krwi. W związku z tym najprawdopodobniej rodzicielskie zaniedbanie było powodem tragicznego wypadku.

 Z bardzo wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej 5-latek otworzył uchylone okno, z którego z trzeciego piętra wypadła 18-miesięczna dziewczynka

– poinformowała policjantka.

Dziecko wylądowało na betonie. Siłę upadku mogło częściowo amortyzować rozwieszone pranie, na linkach dwa piętra niżej.

W rodzinie nie było wcześniej udokumentowanej przemocy. Jak podają sąsiedzi, para wychowująca dwójkę dzieci, nie wykazywała, żadnych nadużyć czy problemów.

Odizolowani

Jak wynika z ustaleń policji, rodzice mieli styczność z ludźmi, którzy niedawno wrócili z Włoch. Natychmiastowo poddano ich kwarantannie i wysłano do przebadania. Oprócz rodziców, test mieli wykonać również ratownicy i funkcjonariusze, którzy mieli styczność z dziewczynką.

Każda osoba, która miała jakikolwiek kontakt z dzieckiem, została poddana izolacji. Wynika to z podjętych środków prewencyjnych, przeciwdziałającym roznoszeniu się wirusa.

Poszkodowana dała pozytywny test na obecność koronawirusa

W poniedziałkowy wieczór otrzymano pozytywny rezultat badania rannej dziewczynki. Z którego wynika, że w jej ciele obecny jest koronawirus.

Do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki zostało przyjęte półtoraroczne dziecko z urazem wielonarządowym. Było operowane w trybie pilnym ze względu na stan zagrożenia życia. Ze względu na przeprowadzony wywiad, pobrano test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Wynik był dodatni

– mówi Adam Czerwiński, rzecznik Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

Dziecko wskutek przebytego urazu jest w stanie ogólnym bardzo ciężkim. Wszyscy zastosowali się do odpowiednich procedur związanych z bezpieczeństwem chorych i pracowników ICZMP.