Widal.plSpołeczeństwoDr Paweł Grzesiowski stracił pracę w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Czyto kara za krytykowanie rządzących?

Dr Paweł Grzesiowski stracił pracę w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Czyto kara za krytykowanie rządzących?

Dr Paweł Grzesiowski stracił pracę w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Czyto kara za krytykowanie rządzących?
Foto: wikimedia.org/wikipedia/commons

Dr Paweł Grzesiowski stracił pracę w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Medyk nie bał się i dość krytycznie oceniał działania rządzących. Nie bał się także mówić, że w Polsce przygotowanie do walki z pandemią jest bardzo dalekie od ideału.

O swoim zwolnieniu poinformował zarówno w mediach społecznościowych jak i w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Dr Paweł Grzesiowski został zwolniony

Dr Paweł Grzesiowski stracił pracę w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. o tym fakcie poinformował w środę na Twitterze:

Nie pracuję już w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

Dr Grzesiowski jest znanym i cenionym pediatrą, immunologiem i komentatorem w dziedzinie zdrowia publicznego.

Równocześnie doktor już od wielu miesięcy wypowiadał się w mediach w charakterze eksperta. Nie jest tajemnicą, że jego wypowiedzi nie były pochlebne w kierunku rządzących jeżeli chodzi o walkę z koronawirusem. Nie bał się wytknąć błędów czy podkreślić, że zapewnienia polityków mijają się z prawdą.

Nowa ustawa antycovidowa nie daje żadnej wartości dodanej. Nie tworzy nowych mechanizmów wzmocnienia struktury opieki zdrowotnej. Wprowadza dyktaturę polityki w medycynie za pół marchewki. Pokaz siły słabego państwa, wobec grupy zawodowej, która walczy o Wasze zdrowie i życie – czytamy w jednym z wpisów Grzesiowskiego na Twitterze.

Stracił pracę za krytykę rządzących?

Fakt, że dr Grzesiowski został zwolniony z CMKP za krytykę zasugerował on sam w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Nawiązał do tego także we wpisie na Twitterze. Medyk napisał:

Mamy jedną godność, by mówić to co się myśli trzeba być niezależnym. Nie pracuję już w CMKP. Proszę przy moim nazwisku nie wpisywać tej afiliacji (szczególnie w mediach), aby uniknąć problemów. Bardzo dziękuję współpracownikom ze Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP za współpracę.

Jak twierdzi doktor jego zwolnienie jest formą kary. Nie jest tajemnicą, ze CMKP podlega Ministerstwu Zdrowia. Centrum zajmuje się przede wszystkim kształceniem podyplomowym osób z wyższym wykształceniem w służbie zdrowia. Prowadzone są tam studia doktoranckie oraz kursy specjalizacyjne m.in. dla lekarzy, dentystów, fizjoterapeutów i farmaceutów.

Warto wspomnieć, że dr Grzesiowski pracował w Zakładzie Organizacji Ochrony Zdrowia. Prowadził tam zajęcia z epidemiologii, zakażeń szpitalnych, czy szczepień.

Zobacz także na Widal.pl

Dariusz Gnatowski nie żyje. Aktor wcielający się w rolę Arnolda Buczka miał zaledwie 59 lat

Dariusz Gnatowski nie żyje. Aktor zmarł we wtorek 20 października w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie. Gnatowski to ceniony i znany aktor teatralny i telewizyjny. Znany między innymi z kultowej roli Arnolda Boczka w serialu “Świat według Kiepskich”. Zmarł w wieki zaledwie 59 lat.

Kary za brak maseczek będą legalne! Wzrośnie także wysokość mandatu do 1000 zł?

Kary za brak maseczek już niedługo będą legalne. W życie ma wejść ustawa, która z pewnością nikomu się nie spodoba. Zgodnie z tą ustawą, nakładanie kar i mandatów za brak maseczek będzie zgodne z prawem.

Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem!

Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem. O swoim stanie zdrowia poinformował za pomocą mediów społecznościach. O tym, że jest zakażony poinformował w środę rano. Przekazał także jakie objawy mu towarzyszyły.