Widal.plDonald TuskDonald Tusk próbuje prostować Łukaszenkę! Mocny wpis polskiego polityka!

Donald Tusk próbuje prostować Łukaszenkę! Mocny wpis polskiego polityka!

Donald Tusk próbuje prostować prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenkę. W mediach społecznościowych zamieścił mocny wpis, w którym apeluje do białoruskiego dyktatora.

Były szef Rady Europejskiej i obecny szef Europejskiej Partii Ludowej skomentował minione wybory prezydenckie na Białorusi. Według oficjalnych wyników, Łukaszenka został wybrany na kolejną kadencję z wynikiem… 80,08 procent poparcia.

Donald Tusk próbuje prostować Łukaszenkę! Mocny wpis polskiego polityka!

Wynik ten zdaniem wielu jest ewidentnym zakłamaniem rzeczywistości, bowiem Białorusini od lat walczą o wolność i chcą obalenia prezydenta Łukaszenki.

Zresztą, największa rywalka dyktatora, Swiatłana Cichanouska złożyła już oficjalne zaskarżenie przeciwko przeprowadzonym wyborom prezydenckim na Białorusi, uznając, że zostały one sfałszowane.

Swoje trzy grosze do konfliktu politycznego w Białorusi dorzucił także były premier Polski Donald Tusk.

Oto, co napisał na Twitterze:

“Białorusini, wczoraj dokonaliście wyboru: demokracja, wolność i położenie kresu dyktaturze. Podziwiamy Waszą odwagę i determinację w dążeniu do celu. Wszyscy ludzie w Europie i na świecie są razem z Wami!

Jednak obrazki z Mińska zaprzeczają oficjalnej narracji prezentowanej przez rzekomo ponownie wybranego prezydenta. Widzimy niechcianego prezydenta, który wypowiedział wojnę swojemu narodowi. Prezydenta, który systematycznie łamał prawo i burzył ład we własnym kraju!

Wzywam prezydenta Łukaszenkę do opublikowania faktycznych, prawdziwych wyników wczorajszego głosowania, zaprzestania przemocy, wycofania sił specjalnych i natychmiastowego uwolnienia aresztowanych pokojowych demonstrantów.

Wzywam całą białoruską elitę rządzącą do uznania wolo Narodu! Nadal macie szansę pracować z ludźmi, z którymi chcecie pracować!”

Co także na WIDAL.PL?

Nie żyje 9-latek. Powód jego śmierci może szokować! Co tam się wydarzyło?

Nie żyje 9-latek z Podkarpacia. Na kąpielisku w Grodzisku Dolnym doszło do tragicznych wydarzeń. Podczas beztroskiej zabawy nad wodą, chłopiec zakrztusił w trakcie jedzenia.

Maseczki jednorazowe, wielorazowe czy przyłbice? Co będzie najlepsze?

Cały czas obowiązuje nas nakaz zasłaniania ust i nosa ze względu na czas pandemii. Do naszej dyspozycji jest wiele rzecz, jednak co będzie dla nas najbardziej korzystne?

Jak zachowywali się niektórzy uczestnicy protestu środowisk LGBT w Polsce?

Piątkowy protest środowisk LGBT w Warszawie odbija się szerokich echem w całym kraju. Polska policja, która jest obiektem nagonki środowisk LGBT publikuje materiały pokazujące, jak zachowywali się niektórzy uczestnicy tego protestu.