Widal.plPolitykaDonald Trump rasistą? Mocne oskarżenia jego współpracownika

Donald Trump rasistą? Mocne oskarżenia jego współpracownika

Donald Trump rasistą według Michaela Cohena, jego byłego współpracownika i prawnika. Jego zdaniem prezydent USA zachowuje się jak gangster i ma „złą opinię o wszystkich czarnoskórych”.

Zarzuty pochodzą z nowej książki Cohena, Disloyal: A Memoir, napisanej podczas jego odsiadki w więzieniu za łamanie zasad finansowania kampanii Trumpa. Cohen twierdzi, że Trump wypowiadał także rasistowskie komentarze na temat Nelsona Mandeli i Latynosów.

Donald Trump rasistą?

Donald Trump rasistą jest według Cohena, ale i wielu wyborców. Biały Dom zaprzecza słowom byłego pranwika. „Cohen jest zhańbionym przestępcą i prawnikiem, który okłamał Kongres” – powiedziała rzecznik prasowa Kayleigh McEnany w oświadczeniu wydanym w weekend. „Stracił całą wiarygodność i nic dziwnego, że widzi swoją ostatnią szansę w czerpaniu zysków z kłamstw”.

W książce Cohen twierdzi, że Trump jest „winny tych samych przestępstw”, które doprowadziły go do więzienia, i nazywa swojego byłego szefa „oszustem, kłamcą, oszustem, łobuzem, rasistą, drapieżnikiem, oszustem” . Powiedział, że ma mentalność „szefa mafii”.

Różne amerykańskie serwisy informacyjne opublikowały cytaty z książki, która ukazała się we wtorek. Oto kilka kluczowych twierdzeń:

Z reguły Trump wyrażał słabe opinie na temat wszystkich czarnych ludzi, od muzyki po kulturę i politykę

– pisze Cohen w swojej książce.

Twierdził, że Donald Trump powiedział, że nieżyjący już prezydent RPA i działacz przeciwko apartheidowi Nelson Mandela „nie był liderem”.

Powiedz mi o jednym kraju prowadzonym przez czarnego człowieka, który nie jest gównem. Wszystkie są kompletnymi kiblami

– powiedział kiedyś Trump, według Cohena.

Co jeszcze powiedział rzekomo prezydent USA?

Słowa te są echem podobnych zarzutów z 2018 roku, że Trump określał kraje afrykańskie jako narody „gówniane”.

Wtedy głowa państwa emrykańskiego powiedział dziennikarzom: „Nie jestem rasistą. Jestem najmniej rasistowską osobą, z jaką kiedykolwiek rozmawiałeś”.

Oskarżenia o rasizm zepsuły jego pierwszą kadencję i nadal są problemem, ponieważ Trump prowadzi kampanię na listopadową reelekcję przeciwko swojemu demokratycznemu rywalowi Joe Bidenowi.

Zobacz także:

Wyzywał dziecko z zespołem Downa. Kelner nie wytrzymał! Co zrobił?

Dziecko z zespołem Downa jest częstym gościem jednej z restauracji z Houston. Cała obsługa zna Milo i darzy go sympatią. Nie spodziewali się jednak, że może dojść do takiej wstrząsającej sytuacji z jego udziałem.

Wypadek ratowników górskich w Słowacji! Ich auto koziołkowało! Co tam się wydarzyło?

Bardzo poważny wypadek ratowników górskich w Słowacji! Do tej tragicznej sytuacji doszło wczoraj. Ratownicy wyruszyli pomóc mężczyźnie, który został ranny podczas wycieczki. Sami z tę wyprawę zakończyli w ciężkim stanie!

Kłopoty Polskiego Radia! Milionowe straty, co dalej?

Kłopoty Polskiego Radia trwają od dłuższego czasu. Usunięcie piosenki Kazika, odejścia dziennikarzy to duża ujma wizerunkowa dla całej rozgłośni.