Widal.plPolitykaDonald Trump grozi WHO. Dał im ultimatum!

Donald Trump grozi WHO. Dał im ultimatum!

Donald Trump grozi WHO. Prezydent USA odgraża się, że wstrzyma całkowicie finansowanie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Zapowiedział też poważnie zastanowi się nad członkostwem swego kraju w WHO, jeśli jej działanie nie poprawi się znacząco w ciągu 30 dni. To następny krok, który podjął od kiedy zaczął się ich konflikt w kwietniu.

Donald Trump od pewnego czasu na swoim celowniku postawił Światową Organizację Zdrowia. To właśnie tę organizację prezydent USA wini za bieżącą sytuację na świecie. Zdaniem miliardera WHO nie podjęła niezbędnych działań, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Początek konfliktu był w kwietniu

15 kwietnia Donald Trump na specjalnej konferencji prasowej postanowił przekazać kilka najnowszych decyzji związanych z szalejącą pandemią koronawirusa. To właśnie jego kraj został najmocniej dotknięty przez COVID-19.

Nakazuję dziś mojej administracji, aby wstrzymała dotacje dla Światowej Organizacji Zdrowia. Trwa dokładna analiza roli tej instytucji w błędnym zarządzaniu kryzysem związanym z koronawirusem. Mamy obowiązek wymagać od WHO pełnej odpowiedzialności za zajęcie się epidemią. Gdyby organizacja wykonała należycie swoją pracę, moglibyśmy zminimalizować przypadki śmiertelne. Świat otrzymał wiele fałszywych informacji na temat przenoszenia i umieralności z powodu koronawirusa.

Prezydent USA podkreślił, że WHO niedostatecznie zajęło się sprawą epidemii w Chinach. Władze tego kraju zaniżyły wyniki zakażeń i ofiar śmiertelnych. Zdaniem miliardera to miało decydujący wpływa na rozwinięcie się choroby w innych krajach. Światowa Organizacja Zdrowia niewystarczająco monitorowała tę sprawę. Donald Trump podkreślił również, że jego kraj przekazuje na WHO 260 milionów rocznie, a Chiny zaledwie 40. Jego zdaniem to niesprawiedliwe.

Donald Trump grozi WHO trwałym zaprzestaniem finansowania

Teraz wszystko poszło o krok dalej. Donald Trump grozi WHO trwałym zaprzestaniem finansowania. Mało tego, bierze pod uwagę wyjście Stanów Zjednoczonych ze struktur Światowej Organizacji Zdrowia.

Nie mogę pozwolić, aby pieniądze amerykańskich podatników nadal finansowały organizację, która w swoim obecnym stanie tak wyraźnie nie służy interesom Ameryki. To oczywiste, że powtarzające się błędne kroki pana i pańskiej organizacji w odpowiedzi na pandemię były niezwykle kosztowne dla świata. Jedynym ratunkiem dla Światowej Organizacji Zdrowia jest wykazanie się niezależnością od Chin.

Działania WHO krytykuje również minister zdrowia USA, Alex Alar.

Epidemia wymknęła się spod kontroli w znacznej mierze przez niepowodzenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w uzyskaniu potrzebnych całemu światu informacji.

Zobacz także:

Bonus BGC pozazdrościł Popkowi! Też robi MEGA formę?

Wygląda na to, że popularny w środowisku mieszanych sztuk walki Bonus BGC pozazdrościł Popkowi Monsterowi formy fizycznej. Obaj zawodnicy znani są z występów w klatce dla organizacji FAME MMA.

Psy wykrywają chorych na koronawirusa! Czy ich działania są skuteczne? Czek nas przełom?

Psy wykrywają chorych na koronawirusa to całkowity przełom w szybkim rozpoznawaniu zakażonych. Póki co psy z takimi umiejętnościami pracują na lotniku w Helsinkach.