Widal.plUkrainaDesperacja Rosji!

Desperacja Rosji!

Desperacja Rosji!
Foto: Kremlin.ru, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Putin szykuje się do kolejnych ataków, Ukraina chce odbudować Chersoń – zapraszamy na podsumowanie wydarzeń!

Masowe strajki podczas szczytu G20

Rosyjskie siły mogą przeprowadzić zmasowane uderzenie rakietowe na Ukrainę podczas szczytu G20 na Bali w dniach 15-16 listopada.. Oni bardzo lubią przeprowadzać jakieś prowokacje w okolicach takich dni – powiedział rzecznik ukraińskich sił powietrznych Jurij Ignat. Zauważył, że choć Rosja nadal gromadzi zapasy broni, w tym rakiet, to jednak znacznie wyczerpały się ich zapasy. “Te rakiety, które mieli przed inwazją na dużą skalę, były przez nich produkowane od lat. Składowali je, zrzucali, umieszczali… To bardzo złożony proces tworzenia pocisku. To nie jest coś, co można zrobić w dzień czy dwa” – wyjaśnił.

Federacja Rosyjska przygotowuje się do ostrzału południa

Dowództwo Operacyjne “Południe” melduje, że grupa okrętów liczy 21 statków, z których część jest gotowa do użycia 16 “Kalibrów”. Poinformował o tym na Facebooku rzecznik Dowództwa Operacyjnego “Południe” Władisław Nazarow. Według niego, Rosjanie twierdzą że są gotowi zemścić się za “niewygodne i trudne decyzje” dotyczące opuszczenia obwodu chersońskiego. Oznacza to, że całkiem prawdopodobne jest powtórzenie zmasowanych ataków rakietowych i moździerzowych na terenie całej Ukrainy” – podkreślił Nazarow. Zaznaczył też, że zagrożenie atakami rakietowymi i zdalnym ostrzałem artyleryjskim w regionach położonych blisko obszaru bezpośrednich działań bojowych oraz na terytoriach okupowanych pozostaje niezwykle wysokie.

Ukraina odrzuca wszelkie kompromisy z Federacją Rosyjską

Federacja Rosyjska wraz z pozostałymi sojusznikami nadal proponuje Ukrainie „kompromisowe pokojowe rozwiązanie”. Mychajło Podolak, doradca OP Ukrainy, napisał na swoim Twitterze, jak wygląda takie „pokojowe rozwiązanie” dla Ukraińców. „I jeszcze raz o „kompromisach”… Co to jest „pokojowe rozwiązanie”? Wtedy Ukrainie proponuje się zasiedlenie jej terytoriów w zamian za… tysiące już zabitych Ukraińców i zniszczoną infrastrukturę. Oznacza to, że Ukraina płaci za wszystko, a Federacja Rosyjska w ogóle nie odpowiada za zbrodnie wojenne. „Super sprawiedliwość”.

Wołodymyr Zełenski skomentował również stanowisko Ukrainy: „Ukraina nie zaczęła tej wojny. Jednak zjednoczone społeczeństwo ukraińskie pokazało, że jest gotowe na takie wyzwania. nie możesz przestać. Musimy kontynuować walkę”. Dodał też, że kilka zgromadzeń parlamentarnych i parlamentów narodowych opowiedziało się już za utworzeniem trybunału w sprawie agresji Rosji na Ukrainę.

 Odbudowa Chersonia

Ukraińskie władze rozpoczynają ciężką pracę nad odbudową niedawno wyzwolonych terytoriów. „Już pracujemy nad zapewnieniem wyzwolonym społecznościom energii elektrycznej i łączności oraz przywróceniem sygnału telewizyjnego. Jutro spodziewamy się uzupełnić magazyny o pomoc humanitarną dla ludności”- powiedział Vitalij Kim, szef regionalnej administracji wojskowej sąsiadującego z Chersoniem Mikołajowa. Kim przyjechał z wizytą w piątek do Snihurivka, aby omówić „przywrócenie życia na wyzwolonych terytoriach regionu”.

Zapraszamy na Instagrama SymvolMedia!