Widal.plDariusz GnatowskiDariusz Gnatowski nie żyje. Aktor wcielający się w rolę Arnolda Buczka miał zaledwie 59 lat

Dariusz Gnatowski nie żyje. Aktor wcielający się w rolę Arnolda Buczka miał zaledwie 59 lat

Dariusz Gnatowski nie żyje. Aktor wcielający się w rolę Arnolda Buczka miał zaledwie 59 lat
Foto: Instagram/krakowski.teatr.komedia

Dariusz Gnatowski nie żyje. Aktor zmarł we wtorek 20 października w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie.

Gnatowski to ceniony i znany aktor teatralny i telewizyjny. Znany między innymi z kultowej roli Arnolda Boczka w serialu “Świat według Kiepskich”. Zmarł w wieki zaledwie 59 lat.

Dariusz Gnatowski nie żyje

Dariusz Gnatowski zmarł w wieku 59 lat. Jest to niewyobrażalna stara dla polskiego teatru oraz telewizji. Informację o śmierci aktora przekazał wicedyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Dietla Marcin Mikos:

Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować .

Aktor trafił dziś do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować – powiedział PAP wicedyrektor Mikos.

Wicedyrektor Mikos podczas rozmowy z TVN24 poinformował, że Gnatowski miał objawy zakażenia koronawirusem, jednak nie zdążono wykonać mu testu ze względu na jego stan.

Lubiany, ceniony, odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze “Gloria Artis”

Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 roku w Rudzie Śląskiej. Gnatowski jest absolwentem Krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Zadebiutował rolą Mieczysława Walpurga w “Wariacie i zakonnicy” Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze STU w Krakowie. Aktor od lat związany krakowskim Teatrem STU a także Teatrem Ludowym w Nowej Hucie.

Największą popularność zyskał jednak jako aktor filmowy. Od 1999 do 2020 roku wcielał się w postać Arnolda Boczka w serialu “Świat według Kiepskich”. To właśnie ta rola, była najbardziej rozpoznawalną w całym dorobku artystycznym. Kreacja serialowego Boczka pozostanie w pamięci wszystkich widzów programu.

W 2016 roku został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze “Gloria Artis” oraz honorową odznaką przyznawaną przez prezydenta Krakowa “Honoris Gratia”.

Dariusz Gnatowski chorował na cukrzycę. Był współautorem książki “Dieta bez wyrzeczeń”.

Zobacz także na WIDAL.pl

Zasady kwarantanny ulegną zmianie. Co nowego tym razem?

Zasady kwarantanny ulegną zmianie. Zmiany te zapowiedział minister zdrowia na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Janusz Korwin-Mikke zaskakuje formą i wspiera branże fitness. Spodziewaliście się tego po polityku?

Janusz Korwin-Mikke na swoim Instagramie opublikował post z basenu. Jak wiemy w kolejnej fazie wprowadzania obostrzeń na pierwszy rzut poszła branża fitness oraz działalność basenów i pływalni.

Szymon Hołownia zabrał głos w sprawie walki z koronawirusem. Jego zdaniem niezbędne jest wojsko. Czy ktoś weźmie jego zdanie pod uwagę?

Szymon Hołownia postanowił zabrać głos w sprawie panującej epidemii koronawirusa. Podczas swojej wizyty w Polsacie Hołownia nie krył oburzenia.