Widal.plSzczepionka na koronawirusaCzy zwierzęta przenoszą koronawirusa? Jest pierwsza szczepionka dla zwierząt

Czy zwierzęta przenoszą koronawirusa? Jest pierwsza szczepionka dla zwierząt

Mimo, że nie ma dowodów na to, że zwierzęta przenoszą koronawirusa na ludzi w Rosji zarejestrowano pierwszą szczepionkę przeciw Covid-19 dla zwierząt, CarniVacCov. Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) w środę poinformowała, że szczepionka przeznaczona będzie dla zwierząt futerkowych oraz psów i kotów.

Chociaż CarniVacCov to szczepionka na koronawirusa stworzona z myślą o zwierzętach. Wiceszef Rossielchoznadzoru Konstantin Sawienkow poinformował, że jest to pierwsza na świecie i aktualnie jedyna szczepionka profilaktyczna przeciw koronawirusowi dla zwierząt. Wiadomo, że masowa produkcja szczepionki ma ruszyć w kwietniu obecnego roku.

„Jest to pierwszy i jedyny obecnie na świecie preparat profilaktyczny przeciwko COVID-19 dla zwierząt.”

Rosyjska szczepionka dla zwierząt

Chociaż, państwowa telewizja informacyjna Rossija 24 poinformowała w środę, że zwierzęta, którym podano szczepionkę wytworzyły przeciwciała na koronawirusa. Teraz trwa ocena jak długo one się utrzymają w organizmie zwierzęcia. Mimo to w Rosji odnotowano dotąd dwa przypadki zakażenia zwierząt koronawirusem. Jednak nie zostało powiedziane, że zwierzęta te przenoszą chorobę na ludzi.

Szczepionka dla zwierząt opracowana została przez podlegający Rossielchoznadzorowi Centralny Ośrodek Ochrony Zdrowia Zwierząt. Na początku listopada 2020 roku ten ośrodek badawczy zapowiadał, że badania kliniczne szczepionki na koronawirusa, prowadzone na zwierzętach, zostaną rozszerzone także na norki. Mimo to wcześniej testom szczepionki poddawano psy i koty. Na koniec poinformowano, że aktualnie szczepionka będzie dostępna dla zwierząt futerkowych oraz psów i kotów.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Klaudia Halejcio wkrótce zostanie mamą. Wcześniej jednak prosi o pomoc w wyborze imienia dla córki!

Klaudia Halejcio wkrótce zostanie mamą. O tym fakcie poinformowała w połowie lutego. W mediach społecznościowych z dumą prezentuje swój stan oraz dzieli się z fanami rozwojem sytuacji. Kobieta zwróciła się z prośbą do swoich obserwatorów aby Ci pomogli jej wybrać imię dla córki. Pomysł jednak spotkał się z mieszanym odbiorem ze strony fanów.

Emerytura arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia zwala z nóg! Kwota jest gigantyczna

Okazuje się jednak, że mimo kary, którą poniesie duchowny za swoje winy to może liczyć na ogromne świadczenie emerytalne. Abp Głódź Może pobierać nawet 17 tys. zł generalskiej emerytury. 

Koronawirus w Polsce: ogromny wzrost ofiar śmiertelnych! Umiera coraz więcej ludzi!

Dzisiejszy raport z 31 marca odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 32 874 nowe przypadki. Zmarły 653 osoby.