Widal.plKoronawirusCzy rząd zamknie nas na święta w domach? Jest odpowiedź Morawieckiego?

Czy rząd zamknie nas na święta w domach? Jest odpowiedź Morawieckiego?

Czy rząd zamknie nas na święta w domach? Takie obawy pojawiają się wśród obywateli już od dłuższego czasu. Jak wiemy w dalszym ciągu kraj zmaga się z epidemią koronawirusa.

Zamiast znoszenia obostrzeń być może czeka nas trzytygodniowa kwarantanna. Jest to nowy pomysł, który przedstawił premier w sytuacji, gdy krzywa zakażeń, przynajmniej oficjalnie, jest pod kontrolą.

Czy rząd zamknie nas w domach na święta?

Czy rząd zamknie nas w domach na święta? Od listopada w naszym kraju panują surowe obostrzenia. Co więcej premier Morawiecki zapowiedział, że w sytuacji gdy przyrost zakażeń przekroczy 34 tysiące na dobę, to będzie konieczne wprowadzenia „narodowej kwarantanny” w zamian za lockdown. Jednak jest światełko w tunelu, ponieważ od 29 listopada dobowy przyrost zakażeń nie przekracza 15 tysięcy.

W związku z tym obywatele mieli nadzieję na luzowanie wprowadzonych już dawno obostrzeń. Jednak premier Mateusz Morawiecki ma zupełnie inne plany. W rozmowie z Interią premier jednak nie pozostawił żadnych wątpliwości.

Bardzo się niepokoję kapryśną naturą wirusa i faktem, że w wielu krajach Europy znowu przybiera on na sile. Bardzo mocno przestrzegam przed trzecią falą także u nas. Apeluję, by pozostać w święta Bożego Narodzenia w domu, a trzy tygodnie po świętach wykorzystać na dobrowolną, narodową kwarantannę.

Polacy nie widzą czego spodziewać się po rządzie. Jak wiemy już dwa razy ogłaszano koniec epidemii jednak potem to szybko odwoływano. W lipcu Mateusz Morawiecki przekonywał z entuzjazmem:

Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii i to jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać.

Natomiast w listopadzie napisał na Facebooku:

Dane nie kłamią. Proszę spojrzeć na wykres. Wygrywamy z epidemią! Liczba zakażeń spada!

Czeka nas narodowa kwarantanna?

Premier tak samo jak minister zdrowia Adam Niedzielski, tracą zaufanie obywateli. Politycy w dalszym ciągu nie ustępują i zapowiadają, że będzie przedłużenie obostrzeń co najmniej do 17 stycznia.

Dla przypomnienia do 27 grudnia obowiązuje zakaz organizowania spotkań w domach w gronie powyżej 5 osób, nie wliczając domowników. Co za tym idzie, obostrzenia będą obowiązywały także podczas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Jak przekonuje premier:

Musimy pamiętać, że nadrzędną wartością jest życie. W czasie takich wielopokoleniowych rodzinnych spotkań młodzi zarażają starszych, wśród których covid zbiera śmiertelne żniwo. Apeluję, by pomagać tym, którzy są w samotności, ale w sposób bezpieczny.

Zobacz także na Widal.pl


Barbara Kurdej-Szatan skrytykowana za wspieranie Strajku Kobiet oraz śpiewanie kolęd. Czy jedno wyklucza drugie?

Barbara Kurdej-Szatan skrytykowana za wspieranie Strajku Kobiet oraz śpiewanie kolęd. Jak się okazuje aktorka musi zmierzyć się z ogromną falą krytyki po ogłoszeniu, że wraz z rodzina wystąpi podczas „Wielkiego Kolędowania z Polsatem”.

Zbigniew Stonoga nie otrzymał azylu w Norwegii. Co dalej z mężczyzną?

Zbigniew Stonoga nie otrzymał azylu w Norwegii. Teraz czeka go wydalenie, jeżeli dobrowolnie nie opuści kraju. Jak wynika z opinii władz Norwegii, polskie sądy są niezawisłe, a Polska to kraj praworządny. W związku z tym Stonoga nie może liczyć na azyl u naszych północnych sąsiadów.

Wstrząsające skutki picia alkoholu. Kompletnie pijana matka odcięła dziecku palec za pomocą nożyczek!

Wstrząsające skutki picia alkoholu. Matka odcięła dziecku palec za pomocą nożyczek podczas trwania mocno zakrapianej imprezy. Ofiarą własnej matki został 4-letni chłopiec. W sieci pojawiły się informacje odnośnie przebiegu wydarzeń. Jak doszło do tragedii?