Widal.plSportCzy Polacy oddadzą hołd Black Lives Matters? Spekulacje przed meczem z Anglią!

Czy Polacy oddadzą hołd Black Lives Matters? Spekulacje przed meczem z Anglią!

Czy Polacy oddadzą hołd Black Lives Matters? Spekulacje przed meczem z Anglią!
Foto: facebook: Stadionowi Oprawcy

W środę 31 marca ma odbyć się mecz pomiędzy Polską a Anglią. W eliminacjach do mistrzostw świata grają różne nacje, i ludzie o różnych kolorach skóry. Oprócz tego jak poradzą sobie piłkarze Polski, kibice zastanawiają się  także czy oddadzą hołd ruchowi Black Lives Matter (BLM) i razem z piłkarzami Anglii uklękną na murawie.

Zwolennicy antyrasistowskiego ruchu BLM urządzają pokazowe klękanie, które było dosyć popularne przy protestach po śmierci Goeorga Floyda. Wielu piłkarzy decyduje się na taki ruch aby pokazać swoje wsparcie w walce z rasizmem.

Czesi nie klękają

Na pokazowe klękanie zdecydowali się między innymi piłkarze Walii podczas meczu z Czechami. Piłkarze Czech zdawali się być zdezorientowani całym wydarzeniem. Kilka dni temu w podobnej samej sytuacji znaleźli się zawodnicy San Marino. Mimo to, oni zdecydowali się klęknąć.

 Chociaż, w Anglii piłkarze Premier League przed każdym spotkaniem decydują się uklęknąć. Mimo to wyjątkiem jest czarnoskóry piłkarz Crystal Palace Wilfried Zaha. Zapytany dlaczego nie oddaje hołdu stwierdził, że on tak jak i również jego czarnoskórzy koledzy wciąż doświadczają rasizmu, a klękanie to tylko pusty gest, który nic nie zmienia.

Polacy nie podjęli decyzji

Czy piłkarze Paulo Sousy klękną, nie wiadomo. Prezes PZPN Zbigniew Boniek deklaruje, że nie jest zwolennikiem tego rodzaju akcji.

„Czy uklękną? Nie wiem. Na razie na zgrupowaniu ten temat się nie pojawił. (…) Ja jestem absolutnie przeciwko takim akcjom. To jest bowiem czysty populizm, bo za tym nic nie idzie. Piłkarze czasem klękną, a jakby się niektórych z nich spytać, dlaczego klęczą, to nawet by nie wiedzieli.”

Kibice również nie są przekonani do tego typu gestów. Podobnie jak prezes PZPN nie chcą aby polscy piłkarze oddawali hołd.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Czy zwierzęta przenoszą koronawirusa? Jest pierwsza szczepionka dla zwierząt

Mimo, że nie ma dowodów na to, że zwierzęta przenoszą koronawirusa na ludzi w Rosji zarejestrowano pierwszą szczepionkę przeciw Covid-19 dla zwierząt, CarniVacCov. Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) w środę poinformowała, że szczepionka przeznaczona będzie dla zwierząt futerkowych oraz psów i kotów.

Czy podatek Cukrowy działa? Jest najnowszy raport sprzedaży napojów gazowanych!

Mija trzeci miesiąc od kiedy został wprowadzony podatek cukrowy w Polsce. Od stycznia średnie ceny dotkniętych nim kategorii napojowych w zależności od miejsca sprzedaży wzrosły od 4 do ponad 25 proc. Dane opublikowane przez NielsenIQ wskazują, że w lutym 2021 Polacy kupili najmniej litrów napojów gazowanych od ponad dwóch lat.

Kaucja za butelki plastikowe! Od kiedy będzie można zwracać butelki do sklepów?

Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka zapowiedział ogromne zmiany w kwestii użycia i sprzedaży plastiku. Od tego roku butelki plastikowe do 3 litrów będą objęte kaucją. Przepisy zostaną uchwalone w tym roku, a od 2022 będzie można zwracać butelki do sklepów.