Widal.plKoronawirusSamotne Święta Bożego Narodzenia? Czego możemy się spodziewać? Minister zdrowia nie ma dobrych wieści

Samotne Święta Bożego Narodzenia? Czego możemy się spodziewać? Minister zdrowia nie ma dobrych wieści

Samotne Święta Bożego Narodzenia to w tym roku coś czego wszyscy się obawiamy. W dobie panującej pandemii niczego nie możemy być pewni. Już od dawna słychać głosy zaniepokojonych obywateli, którzy nie wiedzą czego się spodziewać.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym Minister zdrowia Adam Niedzielski postanowił zabrać głos w sprawie i wyjaśnić, jak będzie wyglądać tegoroczne świętowanie.

Czy czekają nas samotne święta Bożego Narodzenia?

Samotne Święta Bożego Narodzenia to teraz jeden z głównych tematów rozmów. Po tegorocznym Święcie Zmarłych, podczas którego nie mieliśmy możliwości odwiedzić naszych bliskich zmarłych już chyba nic nas nie zdziwi.

Jak wynika z wypowiedzi rządzących kilku europejskich państw wynika, że jak narazie jest za wcześnie aby poruszać temat tego jak będą wyglądać święta. Dlatego też osoby, które planowały wyjazdy krajowe bądź zagraniczne proszone są o wstrzymanie się z dokonywaniem rezerwacji.

Mimo, że święta już za pasem to nad nami ciągle wisi wizja kwarantanny narodowej oraz całkowitego zamknięcia. Jedyne co wiemy napewno, to to, że w tym roku nie odbędą się coroczne targi świąteczne.

Adam Niedzielski postanowił zabrać głos w sprawie nadchodzących świąt

Adam Niedzielski podczas rozmowy z “Dziennikiem Gazetą Prawną” postanowił powiedzieć jak być może będą wyglądać zbliżające się święta.  W odpowiedzi na pytanie „ Czy zostaniemy zamknięci na święta Bożego Narodzenia”, minister zdrowia odparł, że „był zwolennikiem ustalenia sztywnych kryteriów, żebyśmy wszyscy wiedzieli, co nas czeka„

Wypowiedź ministra nie jest zbyt optymistyczna. Czego więc możemy się spodziewać. Jak poinformował minister Niedzielski:

(…) to nie jest tak, że będziemy podejmować decyzje tylko na podstawie dziennej liczby zakażeń czy zachorowań. Przy zajętej w pełni infrastrukturze, nawet średnia liczba zachorowań dziennie – powiedzmy 10 tys. – może być sporym problemem

Wiemy już na pewno na podstawie naszych i zagranicznych doświadczeń, że trzeba być bardzo ostrożnym w luzowaniu obostrzeń. Czechy wiosną miały bardzo niskie wyniki zakażeń, a po wakacyjnym pełnym zliberalizowaniu zasad problem wrócił ze zdwojoną siłą. Nie chcemy popełnić tego błędu. Czy jednak wprowadzimy dodatkowe obostrzenia? Jeżeli utrzymamy stabilizację, może z lekkim spadkiem, to pozwoli na to, żeby przynajmniej utrzymać status quo

Zobacz także na Widl.pl

Pracujesz zdalnie? Zapłacisz od tego podatek. Nowy pomysł na oskubanie obywateli

Pracujesz zdalnie? Zapłacisz od tego podatek. Na genialny pomysł wpadł Deutsche Bank. Jak się okazało przedstawiciele banku doszli do wniosku, że pracę zdalną powinno się opublikować.

Gliński wstrzymał wypłaty wsparcia dla artystów! Dlaczego?

Gliński wstrzymał wypłaty wsparcia dla artystów. Informacja o podjęciu takiej decyzji pojawiła się na Twitterze Piotra Glińskiego. Wypłacone miało być 400 mln złotych z Funduszu Wsparcia Kultury.