Widal.plJarosław KaczyńskiCzy będzie koniec koalicji? Politycy PiS na naradzie w stolicy małopolski

Czy będzie koniec koalicji? Politycy PiS na naradzie w stolicy małopolski

Czy będzie koniec koalicji? Gdy w piątek dobiegła końca wizyta na Wawelu, politycy PiS przyjechali do biura partii przy ul. Retoryka w Krakowie. Ryszard Terlecki szef klubu, powiedział dziennikarzom, że to “kolacja”, a nie rozmowy. Rozmowy zakończyły się w okolicy godziny 2 w nocy.

Jarosław Kaczyński w piątkowy wieczór odwiedził grób Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu. Później politycy Pis udali się do krakowskiego biura partii.

Czy będzie koniec koalicji?

Czy będzie koniec koalicji? Po ostatnich wydarzeniach jest to jedno z głównie pojawiających się pytań. W Krakowie Prezesowi PiS towarzyszyli m.in.: premier Mateusz Morawiecki, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Senatu Marek Pęk, wicepremier Jacek Sasin, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister obrony Mariusz Błaszczak, wiceprezes PiS Joachim Brudziński, minister w kancelarii prezydenta Krzysztof Szczerski, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, europosłowie Ryszard Czarnecki i Elżbieta Kruk oraz posłowie Małgorzata Wassermann i Arkadiusz Mularczyk.

Po zakończonych obchodach rocznicy tragedii, politycy przyjechali do biura PiS na ul. Retoryka. Ryszard Terlecki, szef klubu PiS w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że to “kolacja”, a nie rozmowy. Zapewnił także, że o przyszłości koalicji w PiS rozmowy będą toczyć się dopiero w poniedziałek.

Szef klubu zapytany o wypowiedzi polityków Solidarnej Polski, którzy jasno zagrozili, że będą przyspieszone wybory w sytuacji gdy ich lider Zbigniew Ziobro będzie musiał odejść z rządu i resortu sprawiedliwości odpowiedział:

Jak chcą startować sami, to niech spróbują.

Rozmowy w krakowskim biurze zakończyły się w okolicach godziny 2 w nocy. Znaczna część osób biorących udział w zebraniu wyszła z budynku bocznym wejściem oraz nie rozmawiała z mediami. Krzysztof Szczerski, Andrzej Adamczyk i Ryszard Czarnecki, którzy zdecydowali się przejść obok czekających na informację dziennikarzy powiedzieli tylko, że:

Wszystko będzie dobrze.

Miesięcznica tragedii

Wszyscy przybyli politycy uczestniczyli we mszy świętej. Złożyli oni także kwiaty w krypcie z sarkofagiem tragicznie zmarłej pary prezydenckiej.

Co miesiąc w 18 dni Jarosław Kaczyński stara się przyjechać na Wawel aby łożyć kwiaty na grobie tragicznie zmarłej prezydenckiej pary Lecha i Marii Kaczyńskich.

Zobacz także na Wida.pl

Specjalny zespół do walki z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia ma nową strategię walki z COVID-19. Czym ma się zająć?

Specjalny zespół do walki z koronawirusem. To nowa strategia Ministerstwa Zdrowia do wali z koronawirusem. Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o powołaniu specjalnego zespołu doradczego w sprawie tzw. „Recovery plan”.

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie będzie odprawiać mszy świętych. Dostał zakaz ze względu na swoje poglądy. Jakie?

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie będzie odprawiać mszy świętych. Zakaz ten obowiązuje szczególnie w jednym regionie oraz w podległych do niego parafiach.

Jarosław Kaczyński zawiesił 15 członków PiS. Dlaczego prezes podjął taką decyzję?

Jarosław Kaczyński zawiesił 15 członków PiS. Posłowie zostali zawieszeni w prawach członków partii. Informacja ta została przekazana w piątek po południu przez szefa Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztofa Sobolewskiego.