Widal.plOgólneCzwarta ofiara koronawirusa w Polsce

Czwarta ofiara koronawirusa w Polsce

Zmarła już czwarta osoba, z powodu zakażenia koronawirusem. Swoje czarne żniwo zbiera za sobą znowu wśród starszej osoby. Jest to 67-letni mieszkaniec Łańcuta woj. Podkarpackie.

Mężczyzna ten leczył się już wcześniej na inne przewlekłe choroby. Widoczne jest tutaj, że wirus dotyka starsze schorowane osoby. Ostatnią ofiarą był również starszy mężczyzna z występującymi chorobami współistniejącymi.

Smutne wieści z Lublina. Kolejna ofiara koronawirusa

Ministerstwo ogłasza kolejne przypadki zachorowań

Ministerstwo Zdrowia podało wieczorem oficjalne informacje na temat nowych przepadków. Zostały one potwierdzone badaniami. Liczba ta wzrosła o 21 osób. Łącznie to daje już 177 ludzi zakażonych.

Podali również informacje w jakich województwach doszło do ilu potwierdzonych zarażeń. W woj. łódzkim 10, 5 w woj. mazowieckim, 3 w woj. dolnośląskim, 1 w woj.lubelskim, 1 woj. wielkopolskim, 1 w woj. podkarpackim.

Ich stan jest stabilny.

“Mamy 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym”

– poinformowało w poniedziałek wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

“Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 177/4 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)”

– doinformowano.

W sumie liczba zarażonych wynosi już 177 osób. A tylko dzisiaj do tej liczby dołączyło, aż 55 nowych.

Koronawirus najgroźniejszy dla starszych schorowanych

Widać tu powtarzający się schemat. Starsi ludzie, z występującymi już wcześniej chorobami są najbardziej zagrożeni. W związku z tym należy postępować do zgodnie z zaleceniami podanymi przez ministerstwo zdrowia. Młodzi ludzie często, nie wiedząc, że są zarażeni, roznoszą wirusa i infekują starszych. Wynika to z opóźnionej inkubacji wirusa oraz tym, że młody silny organizm po prostu poradzi sobie z nim samemu.  Mimo, podanych zaleceń młodzież nie słucha się i rozprzestrzenia chorobę. Nie możemy dopuścić, żeby powtórzyło się to co we Włoszech. Więc zostańmy w domu.