Widal.plAndrzej DudaCzternasta emerytura- już w poniedziałek będzie oficjalnie zatwierdzona? Jest decyzja Andrzeja Dudy

Czternasta emerytura- już w poniedziałek będzie oficjalnie zatwierdzona? Jest decyzja Andrzeja Dudy

Czternasta emerytura, jej wysokość oraz to dla kogo będzie już od dłuższego czasu budzi ogromne zainteresowanie. Jak się okazuje być może już w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę odonośnie tegoż świadczenia.

Do tych nieoficjalnych informacji udało się dotrzeć PAP e w Kancelarii Prezydenta RP.

Czternasta emerytura- kiedy, ile i dla kogo?

Czternasta emerytura ma być wypłacana w listopadzie. Jej wysokość ma być równa wysokości minimalnej emerytury czyli będzie wynosiła 1250,88 zł brutto.

Co więcej z nieoficjalnych informacji wynika, że już w poniedziałek prezydent Andrzej Duda ma podpisać uroczyście ustawę odnośnie tej sprawy.

Okazuje się, że świadczenie czternastej emerytury ma otrzymać aż 9,1 mln osób. Wysokość wypłacanego świadczenia nie będzie taka sama dla każdego. Wynika to z tego, że w ustawie przewidziano próg dochodowy w wysokości 2900 zł brutto. W związku z tym ok. 1,2 mln osób pobierających na stałe wyższe emerytury otrzyma czternastki pomniejszane zgodnie z zasadą złotówka za złotówkę. Oznacza to, że czternasta emerytura będzie pomniejszana o kwotę przekroczenia ponad 2900 zł. Bardzo istotne jest także to, że tego świadczenia nie otrzyma 500 tys. emerytów pobierających najwyższe świadczenia w wysokości ok. 4,2 tys. zł.

Już od listopada będzie wypłata?

Kwota, którą rząd przekazał na wypłatę świadczenia to ok. 11,4 mld zł. W większości czternastka trafi do emerytów i rencistów w listopadzie. Może się także zdarzyć, że w wyjątkowych sytuacjach czternastki będą wypłacane w grudniu. Będzie tak w przypadku świadczeń i zasiłków przedemerytalnych i w styczniu 2022 r. w przypadku okresowo co kwartał wypłacanych świadczeń z ubezpieczenia społecznego rolników.

Warto pamiętać, że już w kwietniu emeryci i renciści otrzymają trzynastą emeryturą. To świadczenie jest dla wszystkich seniorów bez względu na wysokość pobieranego świadczenia.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

XV-wieczny antyk znaleziony na wyprzedaży garażowej!

XV-wieczny antyk znaleziony na wyprzedaży garażowej! Mała, porcelanowa miska kupiona za 35 dolarów na wyprzedaży w Connecticut okazała się rzadkim, XV-wiecznym chińskim arcydziełem.

Akt apostazji za pieniądze?! Afera w Otwockim kościele

Akt apostazji za pieniądze? Nie jest tajemnicą, że za pieniądze można załatwić coraz więcej spraw. Natomiast chyba nikt by się nie spodziewał tego co spotkało jednego z mężczyzn.