Widal.plSpołeczeństwoCzterdziestoletni grzybiarz zjadł muchomora! Chciał sprawdzić jak smakuje

Czterdziestoletni grzybiarz zjadł muchomora! Chciał sprawdzić jak smakuje

Czterdziestoletni grzybiarz zjadł muchomora! Niby doświadczony w swoim hobby mężczyzna pomylił jednak gatunki, co paradoksalnie… uratowało mu życie!

Dlaczego mężczyzna w ogóle celowo ugotował kawałek trującego grzyba? Odpowiedź jest banalna: chciał sprawdzić jak smakuje.

Czterdziestoletni grzybiarz zjadł muchomora! Chciał sprawdzić jak smakuje

Czterdziestolatek to mieszkaniec Łodzi. Po jednej ze swoich wypraw do lasu chciał sprawdzić jak smakuje muchomor sromotnikowy. Celem mężczyzny było porównanie smaków trującego grzyba ze smakiem popularnej kani.

Po ugotowaniu kawałka muchomora i zjedzeniu go, u mężczyzny bardzo szybko pojawiły się objawy zatrucia, podwyższona temperatura ciała, biegunka i wymioty. Czterdziestolatek szybko trafił do szpitala, gdzie został poddany pukaniu żołądka.

Mężczyzna twierdził, że doskonale zna się na grzybach i jego działanie było celowe. Na jego szczęście jednak… pomylił gatunki muchomorów! Zamiast śmiertelnie trującego muchomora sromotnikowego, mężczyzna zjadł muchomora plamistego, którego toksyczność jest mniejsza. Jest on co prawda trujący, ale w mniejszym stopniu niż muchomor sromotnikowy. W przypadku tego mężczyzny pomyłka wyszła… na zdrowie!

Czterdziestoletni łodzianin twierdzi, że mimo tej niebezpiecznej przygody, nadal będzie chodził do lasu zbierać grzyby.

Co także na WIDAL.PL?

Tragedia w Płocku: auto wjechało w instalację gazową, zapalił się dom! Są ofiary!

Tragedia w Płocku! Samochód osobowy wjechał w instalację gazu ziemnego w wyniku czego wybuchł ogromny pożar! Ten objął pobliski dom jednorodzinny! Zginęły trzy osoby! Jest materiał wideo z miejsca zdarzenia!

Polak wspinał się po fasadzie 200 metrowego budynku we Francji. Został zatrzymany przez policję

Polak wspinał się po fasadzie 200 metrowego budynku we Francji. Mężczyzna został jednak aresztowany w piątkowy wieczór. Polak wspinał się na budynek bez żadnych zabezpieczeń.

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie będzie odprawiać mszy świętych. Dostał zakaz ze względu na swoje poglądy. Jakie?

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie będzie odprawiać mszy świętych. Zakaz ten obowiązuje szczególnie w jednym regionie oraz w podległych do niego parafiach.

Specjalny zespół do walki z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia ma nową strategię walki z COVID-19. Czym ma się zająć?

Specjalny zespół do walki z koronawirusem. To nowa strategia Ministerstwa Zdrowia do wali z koronawirusem. Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o powołaniu specjalnego zespołu doradczego w sprawie tzw. „Recovery plan”.