Widal.plKoronawirusCzęść stanów w USA luzuje obostrzenia! Jednak eksperci ostrzegają

Część stanów w USA luzuje obostrzenia! Jednak eksperci ostrzegają

Część stanów w USA luzuje obostrzenia! Kilka stanów ogłosiło we wtorek, że łagodzi ograniczenia wprowadzone w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się Covid-19, nawet gdy eksperci ds. zdrowia ostrzegają przed takim postępowaniem.

Eksperci twierdzą, że jest na to za wcześnie. Po tym, jak liczba nowych przypadków spadła z bezprecedensowych rekordów, wydaje się, że spowolnienie uległo stagnacji na wysokim poziomie – średnia liczba przypadków z siedmiu dni, jest tak wysoka jak zeszłego lata.

Krajowi grozi utrata ciężko zarobionego gruntu, który zdobyliśmy w walce z Covid-19. Wysoce zaraźliwe warianty wykorzystują luźne środki bezpieczeństwa Amerykanów.

Powiedziała dr Rochelle Walensky, dyrektor Centrum Chorób ds. kontroli i zapobiegania.

Naprawdę martwię się doniesieniami, że więcej stanów wycofuje środki ochrony zdrowia publicznego, które zaleciliśmy. Wszystko po to, aby chronić ludzi przed zakażeniem Covid-19.

Podsumowując, dodała w poniedziałek Walensky.

Część stanów w USA luzuje obostrzenia!

Na przykład Teksas i Mississippi znoszą mandaty dotyczące masek i pozwalają firmom otwierać się na pełnych obrotach.

W Luizjanie większość firm i restauracji będzie mogła zwiększyć pojemność do 75%. Od środy nie będzie żadnych ograniczeń w zakresie praktyk religijnych. Te informacje potwierdził sam gubernator John Bel Edwards.

W stanie Michigan restauracje mogą otwierać się z 50% obłożeniem, w porównaniu z 25%. Tak oznajmiła gubernator Gretchen Whitmer.

Gubernator Kentucky, Andy Beshear powiedział, że wiele firm może zwiększyć wydajność do 60% – w tym:

  • zakłady fryzjerskie
  • salony kosmetyczne
  • bary i restauracje
  • kręgielnie
  • centra fitness
  • kina
  • biura rządowe.

W Chicago urzędnicy powiedzieli, że pozwolą restauracjom działać w pomieszczeniach przy 50% obłożenia lub dla 50 osób. Tym sposobem podnieśli poprzedni limit o 40%.

Urzędnicy stanu Pensylwania ogłosili, że zmienili limity maksymalnego obłożenia dla imprez wewnątrz i na zewnątrz. Dodatkowo, zlikwidowali ograniczenia dotyczące podróżowania poza stanem.

Prezydent Joe Biden powiedział, że do końca maja w kraju będzie wystarczająca liczba dawek by zaszczepić każdego dorosłego Amerykanina. Tym samym, jest to przyspieszenie o kilka miesięcy w stosunku do opracowanego wcześniej harmonogramu.

Ale Prezydent ostrzegł:

To jeszcze nie koniec. Zachowajmy czujność.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Pediatra z wyrokiem za pedofilię nadal pracuje w zawodzie! Jego ofiara próbowała się zabić

Pediatra z wyrokiem za pedofilię nadal pracuje w zawodzie! Lekarz otrzymał wyrok, który jasno zakazał mu zbliżania się do dzieci i skazał na 2 lata więzienia.

Kolejna afera z udziałem Meghan Markle! Jednak Pałac Buckingham nie jest w to zamieszany?

Kolejna afera z udziałem Meghan Markle! Księżna Sussex jest „zasmucona” faktem, że spotkała się ze skargą dotyczącą zastraszania w Pałacu Kensington. Wszystko ma miejsce kilka dni przed transmisją wywiadu z Oprah Winfrey.

Lektura szkolna propaguje rasizm? Ministerstwo odnosi się do słów posła Lewicy

Poseł Lewicy Maciej Gdula twierdzi, że książka “W pustyni i w puszczy” powinna zniknąć z listy lektur szkolnych. Albo powinna być krytycznie omawiana dopiero na etapie szkoły średniej. Według posła, jest ona przesycona rasizmem.