Widal.plPogodaCzeka nas powrót zimy? Będzie ponowne załamanie pogody?

Czeka nas powrót zimy? Będzie ponowne załamanie pogody?

Czeka nas powrót zimy? Okazuje się, że to narazie koniec pięknej, wiosennej pogody. Czeka nas zmiana aury. Od dzisiaj będzie znacznie zimniej.

Co więcej w całym kraju mogą pojawić się opady deszczu. Natomiast w okolicy godzin wieczornych miejscami mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem. Dodatkowo będzie pochmurnie i wietrznie.

Czeka nas powrót zimy?

Czeka nas powrót zimy? Czy zimy to nie wiadomo jednak napewno powrót gorszej pogody. Z informacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że od piątku 26 lutego o aurze będzie decydował chłodny front atmosferyczny, przemieszczający się z północy na południe kraju. Niż jest już nad Polską.

Mamy zupełną zmianę pogody. Jutro strefa zachmurzenia i strefa opadów związana z frontem będzie stopniowo przemieszczać się na południe – mówił synoptyk z IMGW Jakub Gawron, cytowany przez serwis tvp.info.pl.

Musimy się przygotować na pochmurną i wietrzną pogodę. W województwie zachodniopomorskim i pomorskim zachmurzenie umiarkowane. Wiatr okresami dość silny i porywisty nawet do 60 km/h.

Będą także przelotne opady deszczu na terenie całego kraju. Na obszarach północno-wschodnich możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura będzie oscylować dzisiaj od 6 do 15 st.

Weekendowe załamanie pogody

Już w sobotę będzie chłodniej. Na wiosnę musimy jeszcze trochę poczekać.

W sobotę w dzień na południu kraju zachmurzenie całkowite i duże z opadami śniegu, miejscami deszczu ze śniegiem. Natomiast na wschodzie kraju możliwe opady deszczu. Na pozostałych obszarach Polski zachmurzenie umiarkowane i duże.

Sytuacja znacznie ulegnie pogorszeniu w górach. Możliwe zawieje i zamiecie śnieżne. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm w Karpatach. Natomiast porywy wiatru do 70 km/h, a w Sudetach do 65 km/h. Temperatura w rejonach podgórskich może spaść poniżej zera.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Oświadczyny Krzysztofa Ibisza! Znamy jego wybrankę

Oświadczyny Krzysztofa Ibisza! Prezenter potwierdził, że właśnie zaręczył się ze znaną z Top Model Joanną Kudzbalską.

Nowe przepisy maseczkowe już od soboty! Co można nosić a za co czeka nas mandat?

Nowe przepisy maseczkowe już od soboty! Wszyscy spodziewali się, że na wczorajszej konferencji zostaną przekazane informacje odnośnie dalszego luzowania obostrzeń.

Tiger Woods miał wypadek samochodowy: Miał szczęście, że przeżył

Tiger Woods miał wypadek! Golfista „nie jest w śpiączce, reaguje i dochodzi do siebie w swoim szpitalnym pokoju” po rozległej operacji prawej nogi. „Miał szczęście, że jednak przeżył” – tak wypadek podsumowała kalifornijska policja.