Widal.plSpołeczeństwoCygańskie mafie terroryzują grzybiarzy. Policja jest bezradna!

Cygańskie mafie terroryzują grzybiarzy. Policja jest bezradna!

Cygańskie mafie terroryzują polskich grzybiarzy kolejny rok z rzędu. Doszło do pierwszych awantur. Policja wyjaśnia jedną kolizję drogową, a nadleśnictwo z Dukli zawiadomiło prokuraturę o nielegalnym handlu grzybami.

Obywatele Rumunii szczególnie upodobali sobie bieszczadzkie rydze. Śpią na parkingach, nie straszne im zimne noce i niewygodne kanapy samochodowe. Nieraz wchodzą do lasu w 100 osób.

Cygańskie mafie czują się jak u siebie

Cygańskie mafie przejęły polskie lasy, ale zdaniem policji nie jest to wielki problem.

Na zagranicznych grzybiarzy wpłynęły trzy skargi dotyczące zaśmiecania lasu. Nie potwierdziły się. Miejsca, które sprawdziły patrole, były uporządkowane. Nikt nie zgłosił kradzieży koszyka z grzybami. Wyjaśniamy za to sprawę kolizji drogowej, do której doszło z udziałem zagranicznego auta 

– mówi w rozmowie z wp.pl aspirant sztabowy Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Innego zdania są jednak grzybiarze, którzy twierdzą, że mają problem z cygańskimi zbieraczami.

Śmiecą, są agresywni wobec okolicznych ludzi, zdarzały się przypadki, że zabierali im grzyby. Boimy się ich

– wyznał serwisowi “Teraz Krosno” zaniepokojony mieszkaniec miejscowości pod lasem.

Z osobami romskiego pochodzenia często jest problem

Rzecznik prasowy Lasów Państwowych w Krośnie, Edward Marszałek poinformował, że nadleśniczy z Dukli złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Podejrzewa, że doszło do przestępstwa.

Chodzi o podejrzenie popełnienia przestępstwa określonego w Ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Nie wiemy, czy wszystkie grzyby, które oni zbierają, są jadalne. Skala zbiorów i transport za granicę wskazuje, iż chodzi o dostawy do jakichś punktów handlowych

– argumentuje leśnik.

Nie wiadomo, kto to organizuje. Sami grzybiarze pytani o szefa udają, że nie rozumieją ani po angielsku, ani po niemiecku. Rozdaliśmy im worki na śmieci i kartki w języku rumuńskim o zasadach zachowania się w lesie

– dodaje rzecznik Lasów Państwowych.

Zobacz także:

Od dzisiaj maseczki obowiązkowe w przestrzeni publicznej! Jakie kary grożą za chodzenie bez niej?

Od dzisiaj maseczki zakrywające usta i nos są obowiązkowe w przestrzeni publicznej! Wynika to z wprowadzenia przez rządu strefy żółtej na cały kraj. Za nieprzestrzeganie przepisów grożą surowe kary.

Michel Moran trafił do więzienia. Poręczył za niego Aleksander Kwaśniewski?

Michel Moran trafił do więzienia. Ulubieniec Polaków trafił za kratki. Wydaje się, że nikt kto ogląda TVN i jest na bieżąco z osoba kucharza nie podejrzewałby go o taki czyny.

Zamknięcie szkół 20 października? Ministerstwo zabrało głos w sprawie

Zamknięcie szkół 20 października. W ostatnim czasie właśnie taka informacja pojawiła się w mediach. Decyzja o zamknięciu szkół w czasie gdy dzienny przyrost zakażeń przekracza kilka tysięcy jest kolejnym, nieuniknionym krokiem.