Widal.plKoronawirusCOVID-19 nas zabije? W szpitalach zaczyna brakować respiratorów!

COVID-19 nas zabije? W szpitalach zaczyna brakować respiratorów!

Czy COVID-19 nas zabije? Niestety, ale koronawirus dla wielu okazuje się śmiertelną chorobą. Sytuacja ta jednak będzie się pogarszać, bowiem dla najciężej zarażonych pacjentów, wymagających pomocy respiratora, może zwyczajnie zabraknąć sprzętu.

Pandemia koronawirusa w Polsce nie ustaje. Minionej doby Ministerstwo Zdrowia poinformowało o i 1350 nowych przypadkach i 8 zgonach. Łącznie w Polsce śmierć z powodu COVID-19 poniosło już… 2432 osoby.

COVID-19 nas zabije? W szpitalach zaczyna brakować respiratorów!

Obecnie w polskich szpitalach według informacji Ministerstwa Zdrowia zajęte są 124 respiratory przeznaczone dla chorych na koronawirusa. Dostępnego sprzętu jest natomiast 800 sztuk. Jednakże rosnąca liczba zarażeń koronawirusem i coraz gorszy stan chorych budzą wątpliwości co do ilości dostępnego sprzętu ratującego życie.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz co prawda przekonuje, że Polska jest bezpieczna, a pacjenci nie muszą obawiać się ilość dostępnych respiratorów, to jednak stan faktyczny zaczyna budzić wątpliwości, nawet i w służbie zdrowia:

“Jeśli będzie potrzeba, to będziemy zwiększać liczbę łóżek dla tych pacjentów, podobnie jak respiratorów. Tych ostatnich mamy ponad 800 tylko dla pacjentów COVID-19. Dysponujemy też około 6,3 tys. łóżek szpitalnych. Ale te liczby możemy zwiększać. Mamy tu jeszcze bufor bezpieczeństwa. Możemy zwiększyć liczbę łóżek i dostępnych respiratorów, których w całym kraju jest ponad 11 tys.” – zapewnia Andrusiewicz.

A Wy obawiacie się o swoje życie w związku z koronawirusem?

Co także na WIDAL.PL?

Jan Błachowicz mistrzem UFC! Polak brutalnie znokautował rywala!

Jan Błachowicz został mistrzem UFC! Polak brutalnie znokautował Dominicka Reyesa w jednej z najważniejszych walk gali UFC 253 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich!

Jest polski lek na koronawirusa! Zostanie podany 400 osobom. Czy jest nadzieja na koniec epidemii?

Jest polski lek na koronawirusa! Mimo, że cały czas słyszymy o rekordach zakażeń na COVID-19 wydaje się, że widzimy światełko tunelu. Jak ogłosił na konferencji prasowej dr Grzegorz Czelej “Mamy lek, polski lek na COVID-19, który działa” . Jednak jak to dokładnie wygląda oraz od kiedy będzie wprowadzany na rynek?