Widal.plSpołeczeństwoCmentarze zamknięte 1 listopada? Czy w tym roku naprawdę nie odwiedzimy swoich bliskich?

Cmentarze zamknięte 1 listopada? Czy w tym roku naprawdę nie odwiedzimy swoich bliskich?

Cmentarze zamknięte 1 listopada? Okazuje się, że już na dniach możemy przeżyć ogromne zaskoczenie. Do tej pory wszystkim wydawało się, że 1 listopada jak co roku udamy się na groby bliskich, zmarłych.

Jednak jak się teraz okazuje, nie możemy być tego tacy pewni. Rząd bowiem nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tej kwestii i jeszcze wszystko może się zmienić.

Cmentarze zamknięte 1 listopada?

Cmentarze zamknięte 1 listopada?Być może właśnie tak będzie. Już od dłuższego czasu toczą się dyskusje odnośnie tego czy zamknąć cmentarze na tegoroczne Święto Zmarłych. Epidemia koronawirusa nie słabnie w związku z tym właśnie coraz bardziej brane są pod uwagę zamknięcia cmentarzy w kraju.

W momencie zakończenia debaty z Episkopatem na ten temat, zapadła decyzja. Według niej cmentarze miały pozostać otwarte. Jednak jak się teraz okazuje może być zupełnie inaczej. Premier Morawiecki podczas konferencji prasowej wyznał, że taka możliwość jest brana pod uwagę.

Mateusz Morawiecki zapowiedział także, że już w przyszłym tygodniu zapadnie ostateczna decyzja w sprawie Święta Wszystkich Świętych.

W poniedziałek, wtorek będziemy dokładnie analizować wyniki spływające z ostatnich dni. Decyzja dotycząca ewentualnych ograniczeń i zasad na cmentarzach zostanie ostatecznie podjęta w przyszłym tygodniu. Apelujemy, żeby 1 listopada zostać w domach.

Czy Polacy zostaną w domach?

Już nie raz apelowano do Polaków aby 1 listopada zdecydowali się zostać w domach. Zarówno prezydenci miast, wirusolodzy jak i duchowni apelują aby nie tworzyć zgromadzeń na cmentarzach.

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski apelował do wiernych, aby unikali wizyt na cmentarzach ze względu na ryzyko zarażenia.

W tej wyjątkowej sytuacji, zamiast modlitwy w kościołach i na cmentarzach, łączmy się duchowo ze wspólnotą wiernych poprzez modlitwę w domu oraz za pośrednictwem radia i telewizji.

Nie jest tajemnicą, że tradycja odwiedzania grobów swoich bliskich jest w naszym kraju bardzo popularna i praktykowana. Dlatego też można się spodziewać, że mimo zamknięcia cmentarzy ludzie będą chcieli na nie wejść. Jak to jednak będzie wyglądać, dowiemy się już niedługo.

Zobacz także na Widal.pl

Nowe obostrzenia. Cały kraj w czerwonej strefie

Nowe obostrzenia. Cały kraj w czerwonej strefie. Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki “Sytuacja jest niedobra i dynamiczna” . Dzisiaj zostały ogłoszone nowe zasady funkcjonowania w związku z rozwojem sytuacji epidemiologicznej.

Aborcja niezgodna z Konstytucją. Zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Co będzie dalej?

Aborcja niezgodna z Konstytucją. Zakaz aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu stał się rzeczywistością.

Dr Paweł Grzesiowski stracił pracę w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Czy to kara za krytykowanie rządzących?

Dr Paweł Grzesiowski stracił pracę w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Medyk nie bał się i dość krytycznie oceniał działania rządzących. Nie bał się także mówić, że w Polsce przygotowanie do walki z pandemią jest bardzo dalekie od ideału.