Widal.plPolitykaCisza wyborcza przedłużona? W Słupsku był problem z otwarciem lokalu wyborczego

Cisza wyborcza przedłużona? W Słupsku był problem z otwarciem lokalu wyborczego

Czy cisza wyborcza zostanie przedłużona? W jednym z lokali wyborczych w Słupsku był bowiem problem z otwarciem na czas lokalu wyborczego. Przypominamy, że cisza wyborcza trwa do momentu zakończenia głosowania na prezydenta Polski, czyli do godziny 21:00.

Problemem jednak może być jeden z lokali wyborczych w Słupsku. Został on bowiem otwarty kilka minut po godzinie siódmej. Czy to powód do przedłużania ciszy wyborczej?

Cisza wyborcza przedłużona? W Słupsku był problem z otwarciem lokalu wyborczego

Chodzi o lokal wyborczy Okręgowej Komisji Wyborczej nr 36 w Słupsku. Tuż przed jego otwarciem okazało się, że nikt nie ma kluczy do otwarcia drzwi.

Lokal ostatecznie został otwarty kilka minut po godzinie siódmej. Interweniować musiał przewodniczący komisji, który szybko zorganizował otwarcie lokalu wyborczego.

Zaznaczył też, że opóźnienie nie będzie miało wpływu na potencjalne przedłużenie ciszy wyborczej. Wszyscy obywatele, którzy chcieli oddać swój głos w pierwszych minutach głosowania, uczynili to bez problemu.

Okręgowa Komisja Wyborcza nr 36 w Słupsku obejmuje zasięgiem powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski i miasta na prawach powiatu: Gdynię i Słupsk.

CO TAKŻE NA WIDAL.PL?

Strażnicy miejscy zrywali plakaty wyborcze. Zostali zatrzymani przez policję

W Wałbrzychu doszło do kuriozalnej sytuacji, w której to strażnicy miejscy zrywali plakaty wyborcze konkretnego kandydata. Złamali oni tym samym zasady ciszy wyborczej. W związku z nieprzestrzeganiem prawa, zostali zatrzymani przez policję.

Trwa cisza wyborcza. Czego nie można robić?

Od północy w sobotę trwa cisza wyborcza. Polacy szykują się do jutrzejszych wyborów prezydenckich, które planowo będą trwały od godz. 7:00 do 21:00. Do końca wyborów nie można agitować na rzecz kandydatów. Czego konkretnie nie można robić?

Kuriozalna decyzja firmy kosmetycznej. Usuwa słowo “biały”

L’Oreal to jedna z najbardziej znanych firm kosmetycznych na świecie. Władze tej matki podjęły teraz groteskową decyzję o usunięciu z nazw swoich produktów takich słów jak “biały” czy “jasny”. To efekt trwającej od pewnego czasu akcji “Black Lives Matter”.