Widal.plSpołeczeństwoCiężarna kobieta zmarła. Trzykrotnie odmówiono jej pomocy

Ciężarna kobieta zmarła. Trzykrotnie odmówiono jej pomocy

Ciężarna kobieta zmarła ponieważ 3 razy odmówiono jej pomocy. Mimo, że według zapewnień czołowych polityków nasze szpitale są dobrze przygotowane aby walczyć z koronawirusem i przyjmować innych pacjentów to okazuje się być inaczej.

28-letnia kobieta w ciąży jednak tego nie doświadczyła. Powodem dla którego kobieta nie została przyjęta był między innymi brak wyników badań w kierunku zarażenia koronawirusem.

Ciężarna kobieta zmarła. Walczyła o życie przez 8 godzinach

Ciężarna kobieta zmarł 3 sierpnia. W poniedziałek 28-lenia kobieta o godzinie 6:37 trafiła do szpitala w Ostrzeszowie (województwo wielkopolskie). Młoda kobieta miała bardzo silne duszności i była słaba. Gdy została przyjęta na oddział ginekologiczny jej stan zaczął się pogarszać.

Jak możemy przeczytać w komunikacie Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia:

Wykonano szereg badań laboratoryjnych. Z uwagi na podejrzenie zatorowości płucnej wykonano badanie Angio Tk klatki piersiowej.

Badania, które kobieta miała przeprowadzone potwierdziły u niej niewydolność wielonarządową i niewydolność oddechową. Dopiero po kilku godzinach szpitalni lekarze podjęli decyzję o podłączeniu ciężarnej do respiratora. W okolicy 14 ciężarna kobieta została przeniesiona na intensywną terapię do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Kobiety nie udało się uratować

28-letnia kobieta nie przeżyła transportu na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Ciężarna zmarła na podjeździe do szpitala. Mimo, że służba medyczna przez ponad osiem godzin walczyło życie kobiety to nie udało się jej uratować. W tym czasie trzy szpitale odmówiły przyjęcia pacjentki.

Na samym początku przyjęcia odmówił oddział ginekologiczno-położniczy z Ostrowa Wielkopolskiego. Tak samo negatywna odpowiedź lekarze otrzymali od Szpitala Wojewódzkiego w Kaliszu. Również nie chciał pomóc szpital przy ul. Polnej w Poznaniu. Tamtejszy szpital tłumaczył się brakiem brakiem miejsc, niemożnością wykonania badań oraz brakiem wyniku testu na koronawirusa.

Ciągłe odmowy i problemy

Na przyjęcie ciężarnej kobiety dopiero zgodził się szpital im. Strusia w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej. Jednak tutaj też nie było dobrze. Kobieta była w bardzo złym stanie. Zalecono więc transport ciężarnej helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. To jednak było niemożliwe ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Dlatego też Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia starało się aby przetransportować kobietę karetką systemową. Jednak tego także odmówiono. Ostatecznie pacjentkę transportowano na OIOM w Ostrowie Wielkopolskim karetką szpitalną z Kalisza.

Komunikat Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia , kończą słowa prezesa Marka Nowińskiego:

Dyrekcja i personel medyczny Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia wyrażają głębokie ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji

Wszystkie informacje pochodzą z komunikatu Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, zamieszczonego są odpowiedzią na pytania o śmierć ciężarnej 28-latki.

Zobacz także na Widal.pl

Andrzej Duda miał wypadek nad polskim morzem! Co się wydarzyło?

Andrzej Duda miał wypadek nad polskim morzem. Prezydent tak jak wielu obywateli zdecydował się spędzić swój urlop w kraju. Jednak niespodziewanie podczas spędzania swojego wolnego czasu nad Bałtykiem doszło do wypadku.

Polak uratował troje dzieci na holenderskim kąpielisku. Sam jednak zginął. Jak doszło do tragedii?

Polak uratował troje dzieci na holenderskim kąpielisku w Julianadorp. Kąpielisko nie było strzeżone. Młody mężczyzna niestety sam zginął podczas akcji ratowniczej.

Bałtyk- plaga sinic! Zamknięte kilkanaście kąpielisk?

Bałtyk- plaga sinic! Urlop nad polskim morzem nie należy do najłatwiejszych. W tym roku także nie jest inaczej. Z powodu panującej pandemii wielu polaków zdecydowało się spędzić wakacje właśnie nad Bałtykiem.