Widal.plSzczepionka na koronawirusaCiężarna kobieta w USA została zaszczepiona! Dziecko ma przeciwciała!

Ciężarna kobieta w USA została zaszczepiona! Dziecko ma przeciwciała!

W Stanach Zjednoczonych a dokładnie na Florydzie urodziło się pierwsze dziecko z przeciwciałami na koronawirusa. Jego matka pracuje w służbie zdrowia i została zaszczepiona przed porodem.

Kobieta otrzymała pierwszą szczepionkę Moderna przeciwko Covid-19, kiedy była w 36 tygodniu ciąży. Trzy tygodnie później, przed przyjęciem drugiej dawki, urodziła zdrową córeczkę, u której wynik testu na obecność przeciwciał Covid-19 był dodatni.

Zaskoczenie wśród ekspertów

Według medycznego magazynu „Health” jest to bardzo pozytywna wiadomość. Eksperci twierdzą, że ta informacja jest bardzo istotna do walki z panującą pandemią. Przypadek kobiety z Florydy i jej córki sugeruje, że kiedy kobieta w ciąży otrzyma szczepionkę, może przekazać swoje ochronne przeciwciała noworodkowi.

O odkrytym przypadku poinformowali naukowcy z uczelni Florida Atlantic University. Przeciwciała u noworodka wykryto po analizie krwi z pępowiny natychmiast po urodzeniu, a jeszcze wcześniej w łożysku przed jej narodzinami. Jest ona pierwszym dzieckiem w USA urodzonym z przeciwciałami koronawirusa. Autorzy tego badania przekazali wiadomość do mediów.

„Wykazaliśmy, że przeciwciała SARS-CoV-2 są wykrywalne w próbce krwi pępowinowej noworodka już po podaniu pojedynczej dawki szczepionki Moderna Covid-19. W związku z tym szczepienie matki stwarza możliwość ochrony i zmniejszenia ryzyka zakażenia Sars-CoV-2.”

Będą dalsze testy

Chociaż, magazyn “Health” przypomina że, kobiety w ciąży nie były objęte badaniami klinicznymi dotyczącymi jakichkolwiek szczepionek przeciw koronawirusowi. Dlatego nie moża stwierdzić poziomu ich bezpieczeństwa i skuteczności u kobiet w ciąży.

Na koniec, dopiero w minionym miesiącu firma Pfizer poinformowała o rozpoczęciu badań na dużą skalę na kobietach w ciąży. Mają się zakończyć na początku 2023 roku. Podobnie myśli firma Johnson & Johnson.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Mężczyzna spowodował wypadek! Nie żyje małe dziecko!

W piątek doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Nowy Świat. Czołowe zderzenie dwóch aut miało miejsce w Wielkopolsce. Jednym z aut jechała matka z trójką synów. W wyniku wypadku zginęło małe prawie roczne dziecko. Kobieta i dwoje starszych dzieci są ranni. Z wypadku niemal bez szwanku wyszedł kierowca drugiego samochodu. Jak się okazało mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Syn Beaty Szydło zmienił nazwisko i pracuje w firmie gdzie udziałowcem jest Daniel Obajtek. Czym się zajmuje?

Syn Beaty Szydło zmienił nazwisko i pracę. Jak wynika z informacji przekazanych przez portal OKO.press, syn Beaty Szydło- Tymoteusz Szydło nie jest już księdzem. Teraz zajmuje się całkowicie czym innym. Okazuje się, że Tymoteusz Szydło jest pracownikiem firmy, w której udziałowcem jest Daniel Obajtek.

20-latka rozebrała się i opluła księdza podczas mszy świętej w Bazylice Mariackiej!

20-latka rozebrała się i opluła księdza. Do tego incydentu doszło podczas w ubiegłą środę podczas mszy świętej w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Z relacji świadków wynika, że20-letnia kobieta rozebrała się w kościele, a nawet podobno opluła księdza.