Widal.plKoronawirusChory na COVID-19 poseł PiS apeluje: Opamiętajcie się!

Chory na COVID-19 poseł PiS apeluje: Opamiętajcie się!

Chory na COVID-19 poseł PiS apeluje do Polaków! W poruszającym wpisie w mediach społecznościowych wzywał do opamiętania się i nie bagatelizowania sprawy pandemii koronawirusa, która sieje strach na całym świecie.

Chodzi o posła Prawa i Sprawiedliwości Jerzego Polczaka. Trafił on do szpitala w Katowicach po stwierdzeniu rozwinięcia się COVID-19. Jego stan zdrowia ocenia się jako ciężki.

Chory na COVID-19 poseł PiS apeluje: Opamiętajcie się!

Poseł Polczak ma między innymi poważne zmiany w płucach, które przeszkadzają mu w normalnym oddychaniu.

Oto jego apel, który dzisiaj zamieścił w mediach społecznościowych:

“Dzisiaj postanowiłem wyłączyć się z sieci FB

Tydzień absolutnej ciszy.

To konieczne – wyniki tomografii płuc są złe.

Tyle mogę napisać.

Musze chronić swoje zdrowie i życie!

Cały czas jestem „pod tlenem” i przyjmuję silne antybiotyki. Nie poddaje się! Jestem tu najmniej ważny! Ten wpis traktuję jako przestrogę i chęć wpłynięcia na postawy ludzi.

Dla kpiących z epidemii mam dwa słowa – OPAMIĘTAJCIE SIĘ!

Nasz kraj staje przed czasem najwyższej próby. To w jakim zakresie epidemia nas dotknie, zależy od milionów codziennych ludzkich zachowań, od tego czy będziemy odpowiedzialni, od tego czy będziemy respektować zarządzenia władz państwowych, w szczególności premiera i ministra zdrowia! To pozwoli postawić społeczną tamę atakującemu wirusowi! Apeluję i proszę Was o odpowiedzialność! To racja Polski!

Jako jeden z chorych oddziału Covid szpitala MSWIA w Katowicach raz jeszcze, w imieniu 40 ciężko chorych tu pacjentów (wszyscy „pod tlenem”, wielu „pod respiratorami”) wyrażam swój szacunek i podziw, dla pracy pielęgniarek i lekarzy – z każdego wielogodzinnego dyżuru schodzą wyciśnięci jak “cytryna” do KOŃCA!

Jesteśmy im winni najwyższe uznanie!

To nasi bohaterowie! Bądźcie zdrowi!”

Dzisiaj postanowiłem wyłączyć się z sieci FBTydzień absolutnej ciszy.To konieczne – wyniki tomografii płuc są…

Opublikowany przez Jerzego Polaczka Sobota, 17 października 2020

Koronawirus w Polsce – dzisiejszy raport

Sytuacja z koronawirusem w Polsce nadal jest bardzo zła. Dzisiejszy raport z 18 października odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 8536 nowych przypadków i 49 zgonów.

Mamy 8536 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1342), śląskiego (974), małopolskiego (934), wielkopolskiego (724), podkarpackiego (721), łódzkiego (584), lubelskiego (580), kujawsko-pomorskiego (523), pomorskiego (427), dolnośląskiego (369), zachodniopomorskiego (317), opolskiego (312), świętokrzyskiego (211), warmińsko-mazurskiego (210), lubuskiego (169) i podlaskiego (139). Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 44 osoby.

Liczba zakażonych koronawirusem: 175 766/3 573(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Co także na WIDAL.PL?

Arcybiskup Stanisław Gądecki zarażony koronawirusem

Arcybiskup Stanisław Gądecki zarażony koronawirusem! Jeden z najważniejszych duchownych kościoła katolickiego w Polsce wcześniej przebywał na kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną.

Nauczyciel pokazywał karykatury Mahometa! Uczeń… obciął mu głowę!

Nauczyciel historii we Francji pokazywał uczniom karykatury Mahometa, prowadził zajęcia na temat wolności słowa i chciał swoich uczniów otworzyć na świat. Skończył tragicznie – z obciętą głową!