Widal.plSpołeczeństwoChodel: wybuch gazu w domu jednorodzinnym, znaleziono ciała

Chodel: wybuch gazu w domu jednorodzinnym, znaleziono ciała

Chodel: wybuch gazu w domu jednorodzinnym doprowadził do tragedii. Praktycznie cały dom zniknął z powierzchni ziemi. W akcji ratunkowej brało udział blisko 100 strażaków. Byli niezbędni, żeby uratować ludzi uwięzionych w gruzowisku.

W środowe popołudnie w Chodlu doszło do wybuchu. Miał miejsce w domu, w którym mieszkało aż 7 osób. Dwie osoby wyszły o własnych siłach, ale pięć pozostało uwięzionych.

Chodel: wybuch gazu wstrząsnął miejscowością

Chodel: wybuch gazu miał miejsce w godzinach popołudniowych, około 16. Do akcji wezwano aż 25 zastępów straży pożarnej. Na miejscu pojawił się również wojewoda lubelski Lech Sprawka.

W zgłoszeniu otrzymaliśmy informację, że w środku przebywało siedem osób. Dwie osoby wyszły o własnych siłach, trzy kolejne wydobyliśmy. W tym momencie trwa akcja poszukiwawcza dwóch osób 47-letniej kobiety i 87-letniego mężczyzny, które są pod gruzami

– początkowo relacjonował kapitan Rafał Dobraczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim.

Niestety okazało się, że obie osoby nie żyją. Około godziny 23.45 została znaleziona martwa kobieta. Nadal trwałyposzukiwania jeszcze jednej osoby, która prawdopodobnie przebywała w tym domu. Tu również prawda okazała się tragiczna, ciało 87-letniego mężczyzny odnaleziono w gruzowisku dzisiaj o godzinie 1.40.

Reszcie rodziny nie zagraża już niebezpieczeństwo

Z miejsca zdarzenia ewakuowano 15-letnią dziewczynkę, 82-letnią kobietę oraz 54-letniego mężczyznę. Trzy osoby, które zostały wydobyte z gruzowisk miały obrażenia zewnętrzne ciała. Zostały na miejscu opatrzone i zabrane do szpitala. Ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Dwie inne osoby o własnych siłach wyszły z tego zdarzenia i nie wymagały hospitalizacji.

Wojewoda lubelski zapewnił, że rodzinie zostanie zapewniona pomoc. Przyznano im zasiłek losowy, Sprawka zapowiedział również wniosek do premiera o zapomogę na odbudowanie domu.

Zobacz również na Widal.pl

Jarosław Kaczyński napisał list, w którym zaapelował o walkę

Prezes PiS zdaje sobie sprawę jak ważne są dla niego wybory prezydenckie. Jeśli wygra Rafał Trzaskowski to dla jego partii może zacząć się sypać grunt pod nogami. Postanowił więc napisać list.

Ekstraklasa będzie oglądana przez miliony ludzi?

Polska liga będzie od teraz transmitowana w kolejnym wielkim kraju. Władze ligi poinformowały, że prawa do Ekstraklasy wykupił darmowa telewizja rosyjska.

Nowe 500+? Bon turystyczny nie będzie dla każdego Polaka

Początkowo bon turystyczny miał być dla każdego pracującego Polaka i wynosić 1000 zł. Okazuje się jednak, że zasady jego przyznawania będą zgoła innego.