Widal.plOgólneChiny zapoczątkowały pandemię koronawirusa, a teraz wysyłają wadliwe maseczki

Chiny zapoczątkowały pandemię koronawirusa, a teraz wysyłają wadliwe maseczki

Chiny to państwo, w którym rozpoczęła się cała pandemia koronawirusa. Początek miał miejsce w mieście Wuhan, które było zamknięte już w styczniu. Po tym kraju zaraza rozprzestrzeniła się na kolejne państwa, doprowadzając do tego, że na dziś dzień jest ponad 700 tysięcy zakażonych.

Dość szybko w tym azjatyckim kraju udało się w miarę sytuację unormować. W samym Włoszech zakażonych jest więcej niż było w Chinach, a ofiar śmiertelnym jest ponad trzy razy więcej. Nic dziwnego, że inne kraje postanowiły wziąć przykład z “kraju 0” i doradzić się w kwestii walki z COVID-19.

Chiny masowo produkują sprzęt antywirusowy

Chiny zawsze słynęła z wielkich możliwości produkcyjnych. W obliczu pandemii koronawirusa wiele fabryk zamknięto, ale gospodarka chińska nie ucierpiała tak mocno, bowiem rozpoczęto produkcję na masową skale maseczek i innych rzeczy przeciwwirusowych. Teraz okazuje się, że wiele z tych produktów jest wadliwych.

Przekonała się o tym również Holandia. Ichniejsze Ministerstwo Zdrowia wstrzymało wysyłkę maseczek do szpitali. Ten kraj sprowadził z Chin 1,3 miliona maseczek. Uszkodzone filtry w maskach FFP2 nie zapobiegały przedostawaniu się drobnoustrojów do ust czy nosa. Po prostu są bezużyteczne. Rząd w Holandii nakazał wycofanie ok. 600 tysięcy masek ochronnych, które nie spełniały standardów jakości. Część z nich została już przekazana szpitalom, które toczą obecnie walkę z koronawirusem.

Drugi test wykazał, że maski nie spełniają norm jakości. Zdecydowano się nie korzystać z żadnej z dostarczonych przesyłek.

– ogłosił na konferencji prasowej minister zdrowia Holandii.

Chiny dostarczają bardzo dużo produktów do krajów na całym świecie, które toczą walkę z koronawirusem. Motywy działania tego kraju nie są jasne.

Holandia walczy z koronawirusem

Sytuacja w Holandii nie jest tak dramatyczna jak w innych krajach zachodniej Europy. Do tej pory stwierdzono ponad 10 tysięcy przypadków zachorowań, z czego blisko 800 osób zmarło. Należy jednak zwrócić uwagę, że liczba ludności w tym kraju jest niska w stosunku do Niemiec, Włochy czy Hiszpanii. Niderlandy zamieszkuje obecnie niewiele ponad 17 milionów ludzi.