Widal.plGwiazdyByły menadżer Roberta Lewandowskiego oskarża go o przestępstwa finansowe. Żąda także odszkodowania!

Były menadżer Roberta Lewandowskiego oskarża go o przestępstwa finansowe. Żąda także odszkodowania!


Były menadżer Roberta Lewandowskiego oskarża go o przestępstwa finansowe. Jak twierdzi Cezary Kucharski piłkarz i jego żona przelewali sobie firmowe pieniądze na prywatne konta. Mieli to robić bez wiedzy niemieckiej skarbówki.

Cezary Kucharski żąda także od Roberta Lewandowskiego aż 39 milionów złotych odszkodowania.

Były menadżer Roberta Lewandowskiego oskarża go o przestępstwa finansowe

Były menadżer Roberta Lewandowskiego oskarża go o przestępstwa finansowe. Robert Lewandowski znany jest nie tylko z tego, że jest wybitnym sportowcem ale także bardzo dobrym biznesmenem. Dzięki zarobionym przez lata pieniądzom mógłby spokojnie żyć w luksusie jednak on ciągle pomnaża swój majątek i inwestuje w nieruchomości oraz firmy.

Cezary Kucharski, były menedżer piłkarza, domaga się od niego odszkodowania w wysokości aż 39 milionów złotych. Według informacji przekazanych przez niemiecki tygodnik Der Spiegel, Kucharskizłożył do sądu pozew cywilny przeciwko firmie marketingowej Lewandowski RL Management, z którą był formalnie powiązany.

Co jest przyczyna pozwu?

Mężczyzna twierdzi, że Robert Lewandowski nieprawidłowo rozliczał się z dochodów firmy. Miał także razem ze swoją żona Anną Lewandowską nielegalnie przelewać firmowe pieniądze na swoje polskie konta. Te pieniądze mieli przeznaczać m.in. na loty odrzutowcami, luksusowe podróże oraz zakup drogich nieruchomości czy mebli. Jednak co najistotniejsze w tej sprawie znane małżeństwo miało to robić bez wiedzy niemieckiego urzędu skarbowego.

Dodatkowo były menadżer sportowca twierdzi, że Anna Lewandowska otrzymała od firmy RL Management pożyczkę w kwocie ponad dziesięciu milionów złotych. Jednak nigdy jej nie oddała. Ta suma pieniędzy miała zniknąć z rozliczeń firmy i trafić na inne konto małżeństwa Lewandowskich.

Rzeczniczka Roberta Lewandowskiego odpiera zarzuty. Jednocześnie sugeruje także, że Cezary Kucharski stosuje tego typu naciski, ponieważ nie może się pogodzić z zakończeniem współpracy.

W wydanym oświadczeniu Monika Bondarowicz pisze:

Wszelkie rozliczenia podatkowe zarówno osobiste, jak i spółek Roberta Lewandowskiego prowadzone są zawsze zgodnie z prawem. Prawidłowością rozliczeń w Niemczech zajmuje się licencjonowany, niemiecki doradca podatkowy (…) wszelką dokumentację księgową i podatkową przedstawimy sądowi. Pan Cezary Kucharski próbuje wymusić na Robercie Lewandowskim zapłatę nienależnych mu środków.

Rzeczniczka sportowca twierdzi także, że nagłośnienie sprawy jest próbą zniszczenia dobrej reputacji Roberta a także ma wpłynąć na opinię sądu. Jak dodała:

Ustosunkowywanie się do ewentualnych zarzutów na łamach mediów traktujemy jako próbę wywierania nacisku na nas poprzez szkalowanie reputacji Roberta Lewandowskiego. (…) Prawdziwą ocenę i wnioski można wyciągnąć tylko i wyłącznie na podstawie pełnej dokumentacji i wszystkich informacji związanych z rozliczeniem. Pojedyncze wątki zaburzają prawdziwy obraz sprawy i całej sytuacji.

Zobacz także na Widal.pl

Jutro dymisja Zbigniewa Ziobry?

Czy jutro uskuteczni się dymisja Zbigniewa Ziobry ze stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego? Wszystkie zakulisowe informacje właśnie to sugerują, a na dodatek jest już konkretna kandydatura na następcę Ziobry w resorcie sprawiedliwości.

Huragan nadciąga nad Europę. Na co musimy się przygotować w najbliższych dniach?

Huragan nadciąga nad Europę. Nie da się ukryć, że coraz mocniej będziemy odczuwać skutki ocieplenia klimatu. Co za tym idzie musimy się przygotować na to, że co jakiś czas będziemy się zmagać z ekstremalnymi zjawiskami atmosferycznymi.

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie “Piątki dla zwierząt”. Jakie jest jego stanowisko?

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie “Piątki dla zwierząt”. W piątek Sejm uchwalił nowelę ustawy o ochronie zwierząt. Ma ona zakazać między innymi hodowli zwierząt na futra a także wprowadzić ograniczenia w kwestii uboju rytualnego.