Widal.plSpołeczeństwoBurze nad Polską! Służby w gotowości na walkę z żywiołem!

Burze nad Polską! Służby w gotowości na walkę z żywiołem!

Tej nocy spodziewane są silne burze nad Polską. Służby są w gotowości, by zmierzyć się w walce z zapowiadanym żywiołem.

Pogoda w naszym kraju w ostatnich dniach jest bardzo niepewna. Weekend upłynął pod znakiem burz i nawałnic, ale przed nami zapowiadana kulminacja wyładowań atmosferycznych. Przed niebezpieczeństwami ostrzegł nawet premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył jednocześnie, że podległe służby są w gotowości, by nieść pomoc.

Burze nad Polską! Służby w gotowości na walkę z żywiołem!

W nocy mieszkańcy wielu rejonów Polski mogą spodziewać się potężnych wyładowań atmosferycznych. Meteorolodzy przewidują wystąpienie potężnych burz i silnego wiatru. IMGW wydało w niedzielę alerty pogodowe dla dziewięciu województw, a w niektórych województwach dojdzie nawet do zebrania specjalnych sztabów kryzysowych.

Sztaby te zbiorą się w województwach śląskim, łódzkim, mazowieckim, świętokrzyskim, opolskim i małopolskim.

Premier Mateusz Morawiecki, z uwagi na niepokojące sygnały o nadchodzącej burzliwej nocy uspokajał rodaków o podjętych działaniach specjalnych i przygotowaniach na potencjalne skutki żywiołu:

Obecny weekend upływa pod znakiem burz, wichur i nawałnic. Z tego powodu prowadzimy działania specjalne, żeby być przygotowanymi na skutki żywiołu.

Rozmawiałem w tej sprawie z ministrem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim i Ministerstwo Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem. Wszystkie podległe służby są w pełnej gotowości i od początku weekendu monitorują sytuację, aby w razie potrzeby pomóc mieszkańcom.

Bezpieczeństwo nas wszystkich wymaga ostrożności, ale także zaufania do tych, którzy niosą pomoc. Prosimy o rozwagę i ograniczenie poruszania się w otwartych przestrzeniach, gdy w Państwa okolicy jest niespokojnie. Uważajmy na siebie i na naszych bliskich. – napisał na Facebooku.
https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/327016018642934

Co także na WIDAL.PL?

Gdzie Jarosław Kaczyński spędza urlop? Nie są to “Kanary”!

Wielu Polaków zadaje sobie pytanie o to gdzie Jarosław Kaczyński spędza urlop? Prezes rządzącej Polską partii politycznej nie korzysta z luksusowych wyjazdów w egzotyczne kraje. Wybiera Polskę!

Kolejna awaria “Czajki”! Trzaskowski zlecił zrzut ścieków do Wisły?

Kolejna awaria “Czajki”! Felerna oczyszczalnia ścieków w Warszawie, która sprawiła kłopoty rządzącym stolicą politykom rok temu, ponownie uległa awarii!

Mateusz Morawiecki zaskakująco o podatku cukrowym! Jak go nazwał?

Premier Mateusz Morawiecki ma subtelne zdanie o podatku cukrowym. Szef polskiego rządu apeluje, by nie traktować nowej daniny nakładanej na napoje słodzone podatkiem. Jego zdaniem to “opłata zdrowotna”.