Widal.plRobert LewandowskiBundesliga i plan powrotu! Robert Lewandowski z zakazem… całowania i uprawiania seksu!

Bundesliga i plan powrotu! Robert Lewandowski z zakazem… całowania i uprawiania seksu!

Futbol na poważnie zaczyna planować wznowienie rozgrywek. Piłka nożna ma wrócić już w maju. Bundesliga przygotowuje plan powrotu piłkarzy do rywalizacji!

W dobie pandemii koronawirusa bezpieczeństwo sportowców i obsługi pracującej przy wydarzeniach sportowych jest priorytetowa. Dlatego restrykcyjny plan powrotu szykują władze ligi niemieckiej. Bundesliga będzie wyglądała dużo inaczej niż w czasie sprzed wybuchu pandemii!

Bundesliga i plan powrotu!

Dziennika Daily Mail ujawnił zasady, do których będą musieli stosować się piłkarze grający w 1. Bundeslidze. Niektóre z tych restrykcji są… niecodzienne.

Bundesliga ma wznowić rozgrywki w połowie maja. Co prawda nie ma jeszcze oficjalnej daty wznowienia najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech, to nieoficjalnie podaje się daty 9 i 16 maja.

Jak zatem przedstawia się plan powrotu do meczów drużyn 1. Bundesligi?

Przede wszystkim piłkarze będą musieli przejść testy na obecność koronawirusa tuż przed pierwszym wspólnym treningiem. Testy te będą potem powtarzane dwa razy w tygodniu. Wszyscy piłkarze wytypowani do kadr meczowych będą badani także tuż przed meczem. Piłkarze po treningach i meczach nie będą mogli wziąć prysznicu w klubie. Kąpiel będą mogli wziąć dopiero po powrocie do domów. Sami też będą dbać o strój meczowy, czyli sami go…wypiorą.

W dniu meczowym na stadionie będzie mogło przebywać 300 osób. W tym czterech policjantów, dziesięciu dziennikarzy, czterech chłopców do podawania piłek i pięćdziesięciu pracowników ochrony.

Zawodnicy będą dowożeni na stadion kilkoma autokarami. Muszą bowiem zachować odstęp dwóch metrów od siebie w drodze na stadion. Autobusy oczywiście będą musiały przejść obowiązkowe odkażanie.

Piłkarze gości – w przeciwieństwie do piłkarzy gospodarzy – po meczu będą mogli wziąć prysznic, ale po spełnieniu wymogów. A te zakładają, że kąpiel będzie odbywać się indywidualnie. Warto zaznaczyć, że piłkarze będą korzystać także z własnych spersonalizowanych bidonów.

Piłkarze nie będą wychodzić na murawę wspólnie. Każda drużyna zrobi to indywidualnie. Nie będzie także obecności dzieci, które zwykle towarzyszyły piłkarzom w prezentacji. Na ławkach rezerwowych będzie musiała zostać zachowana dwumetrowa odległość.

Najdziwniejszy jednak zakaz, ale tylko pozornie (!) wydaje się w kwestii osobistej. Każdy zawodnik musi przestrzegać bezpieczeństwa w warunkach domowych. Natomiast w sytuacji, gdy partnerka piłkarza wykazuje niepokojące objawy (gorączka, kaszel, duszności), to wprowadzono zakaz całowania się i uprawiania seksu.

Do powyższych zaleceń będzie musiał stosować się chociażby piłkarz Bayernu Monachium i najlepszy kopacz w historii polskiej piłki nożnej Robert Lewandowski. Na co dzień prowadzi on gospodarstwo domowe ze swoją żoną Anną.

Kiedy wróci piłka nożna?

Na świecie są kraje, które cały czas rozgrywają mecze w swoich ligach. Jednym z nich jest Turkmenistan.

Jak wygląda dom byłej żony Piotra Żyły?

Była żona skoczka narciarskiego ma dom warty milion złotych. Pokazała go fanom w mediach społecznościowych!

Czy to prawda, że na koronawirusa zmarły bliźniaczki?

Niestety tak. Taka sytuacja miała miejsce w tym tygodniu w Southampton.