Widal.plPolitykaBoris Johnson stawia ultimatum UE i podaje konkretną datę

Boris Johnson stawia ultimatum UE i podaje konkretną datę

Boris Johnson stawia ultimatum Unii Europejskiej. Przekazał decydentom w Brukseli, że umowa o wolnym handlu musi zostać zawarta do 15 października, w przeciwnym razie Wielka Brytania “pójdzie dalej”.

Premier wyjawił, że Wielka Brytania wchodzi w „ostatnią fazę” negocjacji, które zostaną wznowione we wtorek. „Nie ma sensu myśleć o terminach, które wykraczają poza ten punkt” – powiedział.

Boris Johnson stawia ultimatum

Boris Johnson stawia ultimatum Unii Europejskiej z powodu przedłużających się negocjacji.

UE bardzo jasno określiła harmonogram. Ja też. Musi zostać zawarte porozumienie z naszymi europejskimi przyjaciółmi przed posiedzeniem Rady Europejskiej w dniu 15 października, jeśli ma ono obowiązywać do końca roku. Więc nie ma sensu myśleć o terminach, które wykraczają poza ten punkt. Jeśli do tego czasu nie będziemy mogli dojść do porozumienia, to nie widzę szans, aby doszło między nami do zawarcia umowy o wolnym handlu. Oboje powinniśmy to zaakceptować i iść dalej.

Główny negocjator UE Michel Barnier ma wylądować w Londynie, aby spotkać się ze swoim brytyjskim odpowiednikiem Lordem Davidem Frostem. Frost wyznał, że administracja Theresy May „zaspała i została oszukana” w poprzednich rozmowach i obiecał, że ​​nie pójdzie na kompromis w kwestii dążenia Wielkiej Brytanii do niezależności.

Co się stanie jeśli Wielka Brytania nie dojdzie do porozumienia?

Premier UK powiedział, że jeśli nie uda się zawrzeć porozumienia, będą handlować w podobny sposób jak Australia, która nie ma kompleksowej umowy handlowej z UE.

Znaczna część handlu między UE a Australią odbywa się zgodnie z domyślnymi zasadami Światowej Organizacji Handlu, chociaż w przypadku niektórych towarów obowiązują specjalne umowy.

Jeśli uda się zawrzeć porozumienie, będzie ono oparte na standardowej umowie o wolnym handlu, takiej jak ta, którą UE uzgodniła z Kanadą, powiedział Johnson.

Zobacz także:

Wypadek ratowników górskich w Słowacji! Ich auto koziołkowało! Co tam się wydarzyło?

Bardzo poważny wypadek ratowników górskich w Słowacji! Do tej tragicznej sytuacji doszło wczoraj. Ratownicy wyruszyli pomóc mężczyźnie, który został ranny podczas wycieczki. Sami z tę wyprawę zakończyli w ciężkim stanie!

Protesty w Niemczech. Rośnie niezadowolenie z powodu obostrzeń koronawirusowych. Co dalej?

Protesty w Niemczech. Niemiecka odpowiedź wirusa spotkała się z uznaniem na świecie. Protesty przeciwko szczepionkom i maskom pokazują jednak, że jest ofiarą własnego sukcesu.

Świdwin: Szokująca sytuacja w szkole. Wyciągnęli dziecko, bo myśleli, że jest zakażone. Jakie będą konsekwencje?

Świdwin to miasto w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. W ostatnim czasie zdarzyły się tam przypadki zachorowań uczniów na COVID-19. W związku z tym pojawiła się tam panika.