Widal.plSpołeczeństwoBon turystyczny działa od dzisiaj! Jak go aktywować?

Bon turystyczny działa od dzisiaj! Jak go aktywować?

Bon turystyczny działa od dzisiaj, czyli od 1 sierpnia 2020 roku. W jaki sposób można skorzystać z rządowej pomocy finansowej w branży turystycznej?

Pomoc finansowa przysługuje rodzicom dzieci do 18, roku życia. Nie jest to jednak gotówka. Na jakich zatem zasadach działa korzystanie z bonu turystycznego?

Bon turystyczny działa od dzisiaj! Jak go aktywować?

Bon turystyczny o elektroniczny dokument, dzięki któremu rodziny dzieci do 18. roku życia mogą skorzystać z pomocy finansowej w wysokości 500 złotych na każde dziecko. Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Aktualnie przygotowanych jest 4 miliony cyfrowych bonów, o które polskie rodziny mogą się już ubiegać. Docelowo do wykorzystania ma być 6,5 miliona bonów.

Świadczenie z tytułu bonu turystycznego będzie przyznawane na każde dziecko, na które rodzice otrzymują świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu “Rodzina 500 plus”.

Bon turystyczny można aktywować na platformie PUE ZUS. Wniosek o przyznanie bonu turystycznego można założyć między innymi przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Po wejściu na PUE rodzice aktywują bon i otrzymają kod.

Co także na WIDAL.PL?

Lech Kaczyński będzie na banknocie! Jaki to będzie nominał?

Były prezydent RP Lech Kaczyński będzie na banknocie pieniężnym! Narodowy Bank Polski ma wypuścić banknoty z jego wizerunkiem w 2021 roku.

Ojciec Małgorzaty Rozenek zabrał głos w kwestii podejścia do wychowania wnuków. Czy popiera córkę?

Ojciec Małgorzaty Rozenek zabrał głos w kwestii wychowania wnuków. Najpopularniejsza para celebrytów Małgorzata Rozenek- Majdan i Radosław Majdan nie schodzą z ust Polaków.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta RP: kto odmówił przyjścia?

Już 6 sierpnia odbędzie się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta RP na kolejną kadencję. Kancelaria Prezydenta rozesłała zaproszenia na tę uroczystość. Kto odmówił obecności?