Widal.plSpołeczeństwoBohater wojenny zebrał 33 miliony dla służby zdrowia. Czeka go wspaniałe wyróżnienie

Bohater wojenny zebrał 33 miliony dla służby zdrowia. Czeka go wspaniałe wyróżnienie

Bohater wojenny postanowił z okazji swoich zbliżających się 100. urodzin, przejść sto razy wokół swojego ogrodu. Nie było w tym nic wielkiego, gdyby nie fakt, że bohater przy okazji rozpoczął zbiórkę na rzecz szpitali walczących z koronawirusem. Kwota jaką zebrał do tej pory wprawia w zdumienie.

15 kwietnia dziarski 99-latek z promiennym uśmiechem postawił kilka ostatnich kroków swojego 2530-metrowego spaceru. Wykonał go wokół swojego domu w wiosce Marston Moretaine w Wielkiej Brytanii. Udało mu się dokończyć swoje wyzwanie. Wtedy na koncie zbiórki było “zaledwie” 12 milionów funtów.

Bohater wojenny zebrał astronomiczną kwotę dla służby zdrowia

O inicjatywie Toma Moore’a zdążył usłyszeć cały świat. 99-letni bohater wojenny walczył w II wojnie światowej, a teraz postanowił walczyć z szalejącą pandemią koronawirusa. Jego zbiórka osiągnęła do tej pory astronomiczną kwotę 33 milionów funtów (ponad 168 milionów złotych). Otrzymał porywające powitanie na ostatnim etapie swojej wędrówki, łącznie na całą kwotę zrzucili się ludzie z 53 krajów.

Po zakończeniu swojego wyzwania, Tom Moore był bardzo wzruszony.

Nigdy nie śniłem, że będę uczestniczył w takiej inicjatywie. Mam się świetnie czując, że powodem mojej zbiórki jest pomoc szpitalom. Myślę, że wszyscy musicie pamiętać, że ostatecznie to przeżyjemy, wszystko będzie dobrze, ale może to zająć trochę czasu. Wszyscy ludzie, którzy mają teraz trudności muszą wiedzieć, słońce znów zaświeci, a chmury odejdą.

Tom Moore otrzyma tytuł szlachecki

Ludzie, którym zaimponował swoimi dokonaniu kapitan Thomas Moore zaproponowali, żeby Brytyjczyk został uhonorowany tytułem szlacheckim. Tę nobilitację nadaje tylko królowa Wielkiej Brytanii. Niewielu obywateli tego kraju może się poszczycić tytułem „sir”. Gdy telewizja BBC zapytała o taką inicjatywę, 99-latek rozpłakał się.

Byłoby cudownie mieć taki zaszczyt, ale nie oczekuję czegoś takiego. Myślę, że byłoby absolutnie niesamowite, gdybym otrzymał tytuł szlachecki, aby zostać Sir Thomasem Moore’em. Nigdy wcześniej nie myślałem o takich rzeczach.

100-letni Thomas Moore obchodził swoje setne urodziny 30 kwietnia. Teraz już wiemy, że bohater wojenny otrzyma tytuł szlachecki. To oficjalna informacja ze strony premiera Borisa Johnsona, który wystąpił oficjalnie o nadanie tytułu szlacheckiego do królowej Elżbiety II.

30 kwietnia z okazji setnych urodzin życzenia złożyli mu m.in. królowa Elżbieta II, książę William,Boris Johnson oraz 140 tys. innych osób, które wysłały do niego kartki urodzinowe. Otrzymał też honorowy stopień pułkownika 1 batalionu Yorkshire Regiment, jednostki, w której służył w czasie II wojny światowej. Zgodnie z protokołem ministerstwa obrony, po otrzymaniu szlachectwa będzie tytułowany jako kapitan sir Thomas Moore.

Zobacz także:

Bonus BGC pozazdrościł Popkowi! Też robi MEGA formę?

Wygląda na to, że popularny w środowisku mieszanych sztuk walki Bonus BGC pozazdrościł Popkowi Monsterowi formy fizycznej. Obaj zawodnicy znani są z występów w klatce dla organizacji FAME MMA.

Psy wykrywają chorych na koronawirusa! Czy ich działania są skuteczne? Czek nas przełom?

Psy wykrywają chorych na koronawirusa to całkowity przełom w szybkim rozpoznawaniu zakażonych. Póki co psy z takimi umiejętnościami pracują na lotniku w Helsinkach.