Widal.plOgólneBiedronka wprowadza rygorystyczne zasady w sklepach. Wszystko w celu zwalczenia koronawirusa

Biedronka wprowadza rygorystyczne zasady w sklepach. Wszystko w celu zwalczenia koronawirusa

Biedronka wprowadza rygorystyczne zasady w sklepach. Wszystko w celu zwalczenia koronawirusa
Foto: VLUU L310W L313 M310W / Samsung L310W L313 M310W

Biedronka wprowadza rygorystyczne zasady w swoich sklepach. Wszystko na celu zwalczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pośród specjalnych regulacji, wlicza się zmiany w godzinach pracy pracowników oraz zmniejszenie liczby klientów, którzy mogą przebywać na terenie zakładu.

Biedronka góruje jeśli chodzi o liczbę sklepów, którą posiada z tym idzie również to, że z ich sklepów pochodzi większości towarów zakupionych przez polaków. Oprócz tego zapewnia ona dużą liczbę stanowisk pracy dla polaków. W związku z tym władze firmy podejmują jak najwyższych starań, aby zniwelować szkody wyrządzone przez rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

Nasze sklepy pozostają otwarte, a dostawy są realizowane na bieżąco. Aby maksymalnie zatroszczyć się o jak największe bezpieczeństwo klientów i pracowników, zastosujemy nowe, konkretne rozwiązania. Warto jednak pamiętać, że odniosą one skutek tylko wtedy, gdy wszyscy będziemy się stosować do zasad bezpieczeństwa. Wierzymy, że wspólnie poradzimy sobie w tej nowej niełatwej sytuacji

-odpowiada Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka

Dyrektor zapewnia, że zakład handlowy Biedronka podoła podczas kryzysowej sytuacji i nie zaprzestanie w dostawach pożywienia i innych artykułów. Lecz podołają tylko, jeżeli całe społeczeństwo również będzie się stosować do zasad bezpieczeństwa.

Metody prewencyjne

Sieć sklepów ma na celu skrócenie czasu otwarcia. Mają się one zmienić, że każda placówka będzie otwarta od 8:00 do 20:00. Zamiar wprowadzenia tych regulacji ma być dokonany do 23 marca.

Oprócz tego mają na celu wprowadzenie używania specjalnych chusteczek antybakteryjnych oraz dezynfekujących żelów do rąk dla klientów. Jest to bardzo pomysłowe podejście zwłaszcza, gdy na rynku trudno w tej chwili o te produkty.

Ochroniarze w sklepie będą pilnować, żeby do sklepu nie wchodziły zbyt duże ilości kupujących. Każda osoba będzie musiała przestrzegać jedno-metrowej strefy bezpieczeństwa, czyli nikt nie może przebywać obok siebie nie bliżej niż minimum jeden metr.

Pracownicy postawili wszędzie specjalne tabliczki i karteczki z przestrzeganiem zasad. Między innymi klienci przestrzegani są do używania rękawiczek przy wybieraniu pieczywa. Dodatkowo wzywają do opłaty z użyciem kart kredytowych czy telefonem komórkowych, żeby zapobiec użytku gotówki.

Specjalne godziny pracy dla pracowników

Szefowie nałożyli pracownikom specjalne rotacje godzinowe. W celu uniknięcia potencjalnych izolacji wszystkich pracowników. Oprócz tego firma zapewnia swoim zatrudnionym dostęp do sterylnych maseczek i rękawiczek.

Władze biedronki również zwolniła pracowników od obowiązkowego przyjścia do pracy, którzy ukończyli 60 lat. Wynika to z tego, że występują oni w grupie, która przeżywa najgorzej atak koronawirusa.