Widal.plSpołeczeństwoBiedronka ma kłopoty! Będą musieli zapłacić ogromną kwotę

Biedronka ma kłopoty! Będą musieli zapłacić ogromną kwotę

Biedronka ma kłopoty. Sieć sklepów jest bardzo popularna wśród Polaków. Wielu naszych rodaków wybiera ten portugalski dyskont na miejsce swoich zakupów. Przez wiele lat utarło się przekonanie, że najtaniej jest właśnie tam. Tymczasem nie jest to prawda. Najtaniej jest jednak w Auchan.

Teraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyjrzał się sprawie złego oznaczania cen produktów. Na półkach widniały zupełnie inne niż później były nabijane na kasie.

Biedronka ma kłopoty

Biedronka ma kłopoty z powodu procederu, który uskutecznia od przynajmniej 2016. Na półkach brakowało cen lub różniły się od rzeczywistych. Dzięki temu oszukiwali klientów, którzy często nieświadomi kupowali produkty drożej niż myśleli. Ostatecznie właściciel Biedronki, Jeronimo Martins zostało ukarane kwotą 115 milionów złotych kary.

UOKiK podjął postępowanie w tej sprawie po licznych skargach konsumentów oraz informacjach z Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej dotyczących nieprawidłowego uwidaczniania cen w sklepach sieci Biedronka.

Cena umieszczona na lodówce w sklepie informowała o tym, że do dnia 31.08.19 r. cena za lody Carte D’Or wynosi 10,99 PLN. Lody te były objęte promocją do tego dnia i też tego dnia dokonałem ich zakupu (…). Niestety po płatności okazało się, że na paragonie została naliczona cena w wysokości 15,99 PLN

– brzmi jedna ze skarg.

Na palecie ze zniczami wisiała duża kartka z ceną za znicz. Przy zakupie dwóch zniczy miała być cena 7.99zł za sztukę. W kasie została naliczona inna cena 12,99 zł za sztukę. Po zwróceniu uwagi Pani kierownicze, poinformowała mnie że mogę jedynie zwrócić zakupione znicze

– czytamy w innej.

Jeronimo Martins nie zgadza się z karą

Takich sytuacji było dużej więcej. Każdy Polak robiący zakupy w Biedronce mógł się spotkać z tymi nieprawidłowościami. Dzięki temu sieć zarabiała nieuczciwie ogromne kwoty pieniędzy, które ciężko policzyć.

Z zaskoczeniem przyjęliśmy decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którą uważamy za niezasłużoną i nieuczciwą w obliczu naszego zaangażowania i konsekwencji w polityce niskich cen dla klientów. Naszą misję realizujemy nie tylko w polityce niskich cen, którą kierujemy się we wszystkich działaniach, ale także w konsekwentnym doskonaleniu procesów operacyjnych, z czytelną prezentacją cen włącznie

– w ten sposób Jeronimo Martins odpowiedziało portalowi wirtualnemedia.pl na wieść o karze.

Zobacz również na WIDAL.PL

Maseczki jednorazowe, wielorazowe czy przyłbice? Co będzie najlepsze? 

Cały czas obowiązuje nas nakaz zasłaniania ust i nosa ze względu na czas pandemii. Do naszej dyspozycji jest wiele rzecz, jednak co będzie dla nas najbardziej korzystne?

Jak zachowywali się niektórzy uczestnicy protestu środowisk LGBT w Polsce?

Piątkowy protest środowisk LGBT w Warszawie odbija się szerokich echem w całym kraju. Polska policja, która jest obiektem nagonki środowisk LGBT publikuje materiały pokazujące, jak zachowywali się niektórzy uczestnicy tego protestu.

Wypadek polskiego autokaru na Węgrzech. Są ofiary?

Zdarzył się wypadek polskiego autokaru na Węgrzech. Jest to wiadomość z ostatniej chwili. Do wypadku doszło po godz. 7 w okolicy miasta Kiskunfélegyháza. Jak podają węgierskie media, bus zjechał z autostrady i wpadł do rowu.