Widal.plOgólneBiedronka i Lidl będą czynne całodobowo? Mamy już oficjalną odpowiedź sklepów

Biedronka i Lidl będą czynne całodobowo? Mamy już oficjalną odpowiedź sklepów

Biedronka i Lidl są jednymi z najbardziej popularnych sklepów spożywczych w Polsce. Obecne obostrzenia mogły uderzyć w tę branżę. Przypomnijmy, że w sklepie może przebyć trzykrotnie więcej ludzi niż kas. Czyli jeśli w dyskoncie mamy 5 stanowisk kasjerskich to w środku może przebyć zaledwie 15 osób. Reszta musi cierpliwie czekać w kolejce.

Dodatkowo wprowadzono specjalnie godziny dla seniorów. Tylko osoby powyżej 65. roku życia mogą robić zakupy od 10 do 12 w każdym sklepie spożywczym.

Biedronka i Lidl wychodzą na przeciw klientom

Biedronka i Lidl szybko zareagowały na te obostrzenia. Lidl od 2 kwietnia wprowadza nowe zasady.

Od 2 kwietnia większość sklepów sieci Lidl Polska będzie czynna w godzinach 6.00-24.00, również w niedzielę handlową. Ponadto w ramach dodatkowych udogodnień część sklepów będzie funkcjonować w modelu całodobowym, np. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni czy Poznaniu. Szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia pojawią się na stronie Lidl.pl oraz w aplikacji Lidl Plus.

– czytamy w komunikacie od sieci Lidl. Szczegółową rozpiską można znaleźć tutaj. Dodatkowo sieć wprowadza nowe stanowisko pracy.

Aby wesprzeć swój zespół, Lidl Polska rozpoczął właśnie rekrutację na nowe stanowisko w sklepie o nazwie pracownik wsparcia sprzedaży. To kolejne rozwiązanie sieci, która oprócz bezpieczeństwa, pragnie zapewnić swoim pracownikom komfort w okresie wzmożonego natężenia obowiązków.

Sieć nie precyzuje czym będzie się zajmowała osoba na tym stanowisku.

Biedronka również wprowadza nowe godziny

Jeronimo Martins również wprowadza nowe godziny sklepów. Od wczoraj Biedronki są otwarte od godz. 6 do 24. Ponadto sieć zamierza wprowadzić sprzedaż całodobową od 7 kwietnia w związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi.

Naszym zobowiązaniem wobec polskich klientów jest umożliwić im zakup produktów spożywczych, nawet w tych szczególnych okolicznościach. Biedronka dostosowała się do nowych regulacji w zakresie godzin dla seniorów oraz zmniejszonych limitów osób w sklepach. Jednocześnie wydłuża godziny pracy sklepów.

– przekazał Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny Biedronki.

Biedronka zaznaczyła w komunikacie, że bez przymusu ze strony rządzących wprowadziła wiele nowych zasad specjalnie dla pracowników i klientów. W placówkach dostępne są m.in. żele i chusteczki antybakteryjne, oznaczenia odległości między stojącymi w kolejce oraz osłony dla kasjerów.