Widal.plCKEBędzie trudniejsza matura. Obecna forma jest zbyt prosta

Będzie trudniejsza matura. Obecna forma jest zbyt prosta

Będzie trudniejsza matura. Obecna forma jest za łatwa. Egzamin maturalny w trudniejszej wersji będzie obowiązywał od 2023 roku. Czy celem wprowadzenie zmian jest pozbawianie Polaków wyższego wykształcenia?

Reformy matur mają nastąpić w 2023 roku. Przyszli maturzyści muszą przygotować się na najgorsze. Pierwsza tura absolwentów ośmioletnich podstawówek i czteroletnich liceów znów będzie mieć pod górkę podczas zdawania egzaminu dojrzałości. Oni będą zmagać się z kumulacją roczników przy naborze. Jakby tego było mało, czekać ich będzie także trudniejsza matura.

Będzie trudniejsza matura. CKE przedstawia najnowsze informacje

Jak zapowiada Centralna Komisja Egzaminacyjna pojawi się nowe kryterium. Będzie ono jednak narazie dotyczyć przedmiotu zdawanego na maturze na poziomie rozszerzonym. O wprowadzonych poprawkach idących w tym kierunku poinformował sejmową komisję edukacji Marcin Smolik, obecny dyrektor CKE. Posiedzenie dotyczyło raportu NIK o egzaminach zewnętrznych. Jednak jednym z zaleceń Izby we wnioskach z kontroli było o dziwo podwyższenie progu zdawalności egzaminów! Dzisiaj próg ten wynosi 30 procent możliwych do zdobycia punktów.

Jak powiedział Marcin Smolik, dyrektor CKE

Od 2023 roku o zdaniu egzaminu maturalnego oprócz przedmiotów podstawowych będzie decydowało uzyskanie minimum 30 procent z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, czego do tej pory nie wymagano .Zmiany dotyczą matury rozszerzonej, a w roku 2023 zdawać ją będą pierwsi absolwenci ośmioletnich podstawówek oraz czteroletnich liceów.

Czy to jedyne zmiany jakie czekają przyszłych maturzystów? CKE nie zamierza na tym poprzestać!

Wszystko wskazuje na to, że przekształcenia w maturach od 2023 roku będą jeszcze szersze. Pewne jest, że będzie więcej zadań otwartych. Podobnie jak już miało to miejsce na egzaminie ósmoklasisty. Ze słów urzędników jasno wynika, że największa reforma dotyczyć będzie egzaminu pisemnego z języka polskiego i dokładniejszego sprawdzania znajomości lektur obowiązkowych. Przykładowe arkusze na maturę w roku 2023 CKE będzie prezentować na dwa lata przed oficjalnym terminem tych egzaminów.

Zobacz także na WIDAL.pl

Sanepid szuka klientów sklepu. Ile osób ekspedientka zaraziła przed śmiercią?

Sanepid szuka klientów sklepu. Śmierć ekspedientki, która pracowała w jednym ze sklepów osiedlowych wywołał panikę. To jednak nie wszystko. Najgorsza jest informacja o tym, że kobieta mogła zarażać koronawirusem przez kilka dni! Sanepid poszukuje każdego kto w ostatnim czasie był w tym sklepie.

Anna Lewandowska przegrała zakład.Jakie konsekwencje musi ponieść?

Anna Lewandowska przegrała zakład. Znana sportsmenka zorganizowała wyzwanie o nazwie Fighter Challenge. W jednym z treningów Lewandowskiej udział wzięła aktorka Katarzyna Zielińska. Mimo, że Zielińska nie jest aż tak wysportowana świetnej formie jak jej koleżanka to nie miała problemu z tym by dołączyć do wyzwania.

Rola kobiet w małżeństwie. Jakie poglądy ma Krzysztof Boska?

Rola kobiet w małżeństwie to wraz z rozwojem cywilizacyjnym świata temat do chętnych dyskusji. Choć poglądy na tę sprawę są bardzo zróżnicowane, to głos w sprawie zabrał Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji.