Widal.plKoronawirusBandycki atak na pielęgniarkę! Nie możemy w to uwierzyć!

Bandycki atak na pielęgniarkę! Nie możemy w to uwierzyć!

Bandycki atak na pielęgniarkę! W dobie koronawirusa każdy pracownik służby zdrowia jest na wagę złota. Pracownicy szpitali i przychodni dostają bardzo duże wsparcie od społeczeństwa ale zdarzają się także akty wandalizmu.

Tak właśnie stało się w przypadku w Gliwicach, gdzie nieznani sprawcy zniszczyli samochód jednej z pielęgniarek. Jak się okazuje, bo… pracuje w szpitalu i pomaga ludziom chorym na koronawirusa!

Bandycki atak na pielęgniarkę!

Jak donosi córka pani Bogusi, samochód pozostawiony na parkingu przed blokiem został pomalowany farbą w sprayu oraz przebito opony. O incydencie tym nikt by się pewnie nie dowiedział. gdyby nie magia portalu facebook. Na post córki pielęgniarki zareagowało 17 tys osób.

https://www.facebook.com/ola.siciarz/posts/4300649943294120

Tak córka pokrzywdzonej pielęgniarki opisała to wydarzenie.

[Tylko w Polsce…] Lęk i niepewność przeradza się w hejt.
Objawy hejtu i ataki na pracowników służby zdrowia w czasach COVID-19, przekraczają moje możliwości pojmowania.

Dziś moja mama, pielęgniarka gliwickiego szpitala, została ofiarą wandalizmu. A może i też nudy sąsiadów (?) po 1.5 miesiącu przymusowego siedzenia w domu.
Wychodząc jak codzień o 6stej rano do pracy, znalazła swój samochód z przebitymi oponami. Cały obsmarowany farbą ze sprayu.

Akty agresji i piętnowania wobec lekarzy i pielęgniarek (którzy TAK, mają największe ryzyko zakażenia się COVID-19, bo walczą na pierwszej lini frontu), wydają się rosnąć w siłę w całej Polsce.

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/koronawirus-hejt-i-ataki-na-pracownikow-ochrony-zdrowia-niepokoja-rpo?fbclid=IwAR23Ssm26OOh2vuR7lmIIelCYCxeCKU9911MN–tilCU_42iHRcHlVMhFu4

Nie pozwólmy, by Ci, którzy robią teraz najwięcej, abyśmy mogli powrócić do „normalności” – zamiast wdzięczności – czuli się piętnowani.

Walczmy z hejtem i atakami poprzez jeszcze wdzięczność wobec tych, którzy wychodzą codziennie o 6stej rano, nie wiedząc, co ich czeka, kiedy my wygodnie siedzimy sobie w domach pracując zdalnie i narzekając na brak nowości na Netflixie i zamknięte hotele i granice na majówkę.

Bogusia Siciarz, jestem dumna, że jestem Twoją córką! ?

Do sytuacji tej odniosła się też za pośrednictwem facebooka jedna z pracownic administracji szpitala w Gliwicach.

Wspieram wszystkich pracowników medycznych. Wszystkie pielęgniarki, lekarzy, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów, techników radiologii, Panie salowe. Wszystkich, którzy pracują w ochronie zdrowia. Tych, do których sąsiedzi się nie odzywają, pomijają milczeniem, którzy mają malowane ściany, drzwi, samochody, palone wycieraczki, są wypraszani ze sklepów!!! Dziś to dotknęło mnie. A jutro kolejnych pracowników służby zdrowia? NIE DAJMY SIĘ ZASTRASZYĆ. Nie dajmy się zastraszyć tym prymitywnym ludziom, którzy nie widzą w nas wsparcia, a widzą tylko wrogów, którzy zarażają. Róbmy swoje. Mimo wszystko pomagajmy i nieśmy pomoc tym, którzy tego od nas oczekują

Wiemy już, że policja bada tą sprawę, ale nie mamy jeszcze konkretnych informacji od organów ścigania.

Czy w tym roku pojedziemy na majówkę?

W tej chwili nie ma zakazu przemieszczania się, dlatego możemy swobodnie podróżować po kraju. Policja jednak zapowiada wzmożone kontrole.

Gdzie najwięcej zakażeń koronawirusem?

Jak się okazuje to nie Europa ani Chiny są największym skupiskiem koronawirusa na świecie. W USA mamy już ponad milion zakażonych!

Co obiecał Andrzej Duda jeśli zostanie wybrany na drugą kadencję?

Nasz obecny prezydent ma plan aby zjednać sobie wyborców. Na jednej z konferencji prasowych powiedział, że nigdy nie podpisze ustawy o prywatyzacji szpitali.