Widal.plKoronawirusArcybiskup Stanisław Gądecki zarażony koronawirusem

Arcybiskup Stanisław Gądecki zarażony koronawirusem

Arcybiskup Stanisław Gądecki zarażony koronawirusem! Jeden z najważniejszych duchownych kościoła katolickiego w Polsce wcześniej przebywał na kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną.

O aktualnej sytuacji zdrowotnej arcybiskupa Gądeckiego poinformowała w mediach społecznościowych Archidiecezja Poznańska.

Arcybiskup Stanisław Gądecki zarażony koronawirusem

Od środy 14 października arcybiskup Gądecki przebywał na kwarantannie po kontakcie z sekretarzem episkopatu biskupem Arturem Mizińskim. To od tego zaczęła się groźba zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2:

“Z przykrością informujemy, że u bp. Szymona Stułkowskiego stwierdzono obecność #koronawirus. Biskup przebywa w izolacji domowej. W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność #koronawirus sekretarza Episkopatu bp. Artura Mizińskiego, @Abp_Gadecki przebywa w kwarantannie.” – napisano na Twitterze.

Niestety, ale w organizmie arcybiskupa Gądeckiego rozwinęło się COVID-19, o czym poinformowano dzisiaj. Abp Stanisław Gądecki na szczęście czuje się dobrze:

“Dziś stwierdzono obecność koronawirusa u @Abp_Gadecki, który od kilku dni przebywał w kwarantannie. Przewodniczący Episkopatu pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, ale czuje się dobrze. Pozytywny wynik testu otrzymał też bp Grzegorz Balcerek oraz kilku pracowników Kurii.”

Co także na WIDAL.PL?

Raport z 17 października: Absolutny rekord zarażeń koronawirusem w Polsce!

Raport z 17 października odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

Nauczyciel pokazywał karykatury Mahometa! Uczeń… obciął mu głowę!

Nauczyciel historii we Francji pokazywał uczniom karykatury Mahometa, prowadził zajęcia na temat wolności słowa i chciał swoich uczniów otworzyć na świat. Skończył tragicznie – z obciętą głową!

Rząd zmienia obostrzenia! Baseny i siłownie jednak otwarte?

Rząd zmienia obostrzenia! Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim w czwartek poinformowali o zamknięciu basenów, aquaparków i siłowni. Ma to mieć związek z rozprzestrzenianiem się w tych miejscach koronawirusa.