Widal.plOgólneKanclerz Niemiec Angela Merkel została poddana kwarantannie. Może być zakażona

Kanclerz Niemiec Angela Merkel została poddana kwarantannie. Może być zakażona

Angela Merkel została poddana kwarantannie. Przez najbliższe dwa tygodnie nie może wychodzić z domu. Kanclerz Niemiec została zaszczepiona przeciw pneumokokom w piątek. Lekarz, który jej zrobił zastrzyk okazał się zarażony koronawirusem. W wyniku tego szefowa niemieckiego rządu i jej najbliższe otoczenie zostanie poddane kwarantannie.

Kanclerz Merkel podda się testom na obecność COVID-19. Informację podał rzecznik rządu. Szefowa rządu zamierza wypełniać swoje obowiązki zdalnie z domu.

Angela Merkel podjęła ważne decyzje

Ze strachu przed pandemią koronawirusa władze niemieckie wydały zakaz spotkań dla więcej niż dwóch osób. Na jego mocy zamknięte mają zostać wszystkie restauracje, ale jednak mogą one serwować posiłki na wynos. Celem zakazu jest ograniczenie spędów większej liczby ludzi w jednym miejscu. Niemcy wciąż nie przestrzegali próśb władz o niegromadzenie się. W związku z tym Angela Merkel wprowadziła nowe zakazy.

Zakazane będzie również świadczenie wszelkich usług związanych z pielęgnacją ciała (salony fryzjerskie, gabinety masażu, salony tatuażu itp.). Za złamanie tych zakazów ma grozić kara do 25 tysięcy euro. Pierwszy zakaz wprowadziły władze Bawarii.

Niemal całkowicie ograniczamy życie publiczne.

– oznajmił premier landu Markus Soeder.

Zaostrzenia weszły w życie o północy z piątku na sobotę. Opuszczanie domów jest możliwe tylko przy podaniu konkretnej przyczyny jak np. pójście do pracy lub wizyta u lekarza. Dozwolone są spacery i uprawianie sporty, ale jedynie w pojedynkę, bądź z rodziną.

Sytuacja w Niemczech wciąż się pogarsza

Na ten moment w Niemczech zakażonych zostało prawie 25 tys. osób, stwierdzono ponad 90 zgonów.

To tylko oficjalnie zarejestrowane dane, prawdziwa liczba przypadków będzie większa. Obserwujemy gwałtowny wzrost.

– mówił w piątek na konferencji prasowej Lothar Wieler, szef Instytutu Roberta Kocha.

Ekspert przyznał, że sytuacja w Niemczech będzie tylko gorsza. Jego zdaniem tylko szybkie reakcje mogą uratować kraj przed sytuacją podobną jak we Włoszech czy Hiszpanii. Niemcy mogą się na ten moment pochwalić najmniejszym procentem zgonów w stosunku do liczby zakażonych. Wykonują jednak bardzo dużo testów na obecność wirusa, dlatego te dane mogą tak wyglądać.