Widal.plGwiazdyAndrzej Strzelecki nie żyje. Aktor przegrał walkę z chorobą

Andrzej Strzelecki nie żyje. Aktor przegrał walkę z chorobą

Andrzej Strzelecki nie żyje. Informację potwierdziła córka aktora. Jeszcze do niedawna artysta żył nadzieją i zbierał na innowacyjne leczenie w USA. Niestety nie doczekał końca zbiórki.

Andrzej Strzelecki to był znany polski aktor, pełnił funkcję rektora Akademii Teatralnej w Warszawie. W pewnym momencie poinformował, że zachorował na wyjątkowo groźny rodzaj raka i zbiera na leczenie.

Andrzej Strzelecki nie żyje

Andrzej Strzelecki nie żyje. Córka aktora poinformowała, że zmarł o godz. 5:55 w otoczeniu rodziny. Cierpiał na nieoperacyjny nowotwór płuc. Niedawno wynaleziono eksperymentalny lek, który mógł pomóc, ale nie udało się zebrać funduszy na czas. Jeszcze niedawno pisał na swojej zbiórce:

Zawsze miałem szczęście w życiu. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37 tysięcy dolarów miesięcznie). W tym momencie zbieram środki na 10 podań leku – istnieje możliwość, że będę potrzebował ich więcej, konsultacje medyczne, dojazdy, sprzęt specjalistyczny, leki, dlatego zwracam się z prośbę o pomoc. Być może szczęście nie opuści mnie i tym razem

Skąd znaliśmy Strzeleckiego?

Jest absolwentem Wydziałów Aktorskiego (1974) i Reżyserskiego (1980) Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Z pracą pedagogiczną związany jest od 1976, w 2004 otrzymał tytuł profesora sztuk teatralnych. W kwietniu 2008 został wybrany na rektora Akademii Teatralnej. Funkcję tę sprawował przez dwie kadencje do 2016.

Grał w kilkunastu spektaklach Teatru Telewizji – m.in. “Król w kraju rozkoszy”, “Żółta szlafmyca” oraz jednoaktówkach Michaiła Zoszczenki „Love”, „Film” i „Smutne miasteczko”. Pojawiał się u boku takich aktorów jak Krzysztof Kowalewski, Jerzy Turek, Marian Kociniak, Anna Seniuk, Jerzy Bończak, Wiktor Zborowski, Wiesław Michnikowski, Gustaw Lutkiewicz, Jolanta Lothe, Gustaw Holoubek, Zbigniew Zapasiewicz, Piotr Machalica, Wiktor Zborowski, Witold Dębicki, Artur Żmijewski, Teresa Budzisz-Krzyżanowska.

Andrzej Strzelecki był także aktorem filmowym. Grał m.in. w “Przepraszam, czy tu biją?”, “Ostatnim biegu”, “Kuchni polskiej”, “Przeprowadzki”, “W pustyni i w puszczy”. W serialu telewizyjnym “Klan” grał rolę doktora Tadeusza Koziełły-Kozłowskiego.

Zobacz także:

Matka spaliła noworodka w piecu?

Matka spaliła noworodka w piecu. Później jak gdyby nigdy nic poszła na zabawę weselną. Gdy sprawa wyszła na jaw tłumaczyła, że dziecko urodziło się martwe.

Bohaterski chłopiec uratował młodszą siostrą przed wściekłym psem. Jak duże poniósł konsekwencje?

Bohaterski chłopiec uratował swoją siostrę przed groźnym psem. Do zdarzenia doszło w USA, a o całej sprawie poinformowała ciotka dzieci. Wiadomość o młodym bohaterze rozchodzi się szybko po internecie. Głównym powodem popularności historii jest zdjęcie dołączone do opisu. Widać na nim dwójkę małych dzieci. Jedno z nich ma bardzo brzydką ranę ciągnącą się przez cały policzek.

Doda wraz z ekipą podbija Dubaj. Już niedługo premiera filmu “Dziewczyny z Dubaju”. Kiedy premiera?

Doda wraz z ekipą podbija Dubaj. Wczoraj na Instagramie gwiazdy pojawił się filmik z wielkiego wejścia obsady i członków ekipy na lotnisko. Z filmiki wynika, że gwiazdy bawią się świetnie. Nie brakuje tam luksusowych wnętrz, które z pewnością będą uchwycone w kontrowersyjnej produkcji filmowej.