Widal.plGwiazdyZnany aktor ma raka. Trwa zbiórka na jego leczenie

Znany aktor ma raka. Trwa zbiórka na jego leczenie

Andrzej Strzelecki to znany polski aktor, był również rektorem Akademii Teatralnej w Warszawie. Teraz artysta potrzebuje pomocy. Zachorował na wyjątkowo groźny rodzaj raka i zbiera na leczenie.

“Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli” – napisał Andrzej Strzelecki na na Facebooku oraz na stronie fundacji Rak’n’Roll, której jest podopiecznym. Organizatorem zbiórki jest jego córka, Joanna Strzelecka.

Andrzej Strzelecki zachorował

Aktor zdecydował się poprosić o pomoc, ponieważ leczenie, którego chce się podjąć, przekracza jego możliwości finansowe. Chodzi o 150 tysięcy złotych miesięcznie!

Zawsze miałem szczęście w życiu. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37 tysięcy dolarów miesięcznie). W tym momencie zbieram środki na 10 podań leku – istnieje możliwość, że będę potrzebował ich więcej, konsultacje medyczne, dojazdy, sprzęt specjalistyczny, leki, dlatego zwracam się z prośbę o pomoc. Być może szczęście nie opuści mnie i tym razem

– pisze artysta na swojej zbiórce.

Wpłat pieniędzy można dokonywać na subkonto: Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie PL73 1600 1462 1893 9704 1000 0068 z dopiskiem: “dla Andrzeja S.”

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10220078070195584&set=p.10220078070195584&type=3

Skąd znamy Strzeleckiego?

Jest absolwentem Wydziałów Aktorskiego (1974) i Reżyserskiego (1980) Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Z pracą pedagogiczną związany jest od 1976, w 2004 otrzymał tytuł profesora sztuk teatralnych. W kwietniu 2008 został wybrany na rektora Akademii Teatralnej. Funkcję tę sprawował przez dwie kadencje do 2016.

Grał w kilkunastu spektaklach Teatru Telewizji – m.in. “Król w kraju rozkoszy”, “Żółta szlafmyca” oraz jednoaktówkach Michaiła Zoszczenki „Love”, „Film” i „Smutne miasteczko”. Pojawiał się u boku takich aktorów jak Krzysztof Kowalewski, Jerzy Turek, Marian Kociniak, Anna Seniuk, Jerzy Bończak, Wiktor Zborowski, Wiesław Michnikowski, Gustaw Lutkiewicz, Jolanta Lothe, Gustaw Holoubek, Zbigniew Zapasiewicz, Piotr Machalica, Wiktor Zborowski, Witold Dębicki, Artur Żmijewski, Teresa Budzisz-Krzyżanowska.

Andrzej Strzelecki jest także aktorem filmowym. Grał m.in. w “Przepraszam, czy tu biją?”, “Ostatnim biegu”, “Kuchni polskiej”, “Przeprowadzki”, “W pustyni i w puszczy”. W serialu telewizyjnym “Klan” gra rolę doktora Tadeusza Koziełły-Kozłowskiego.

Zobacz także:

Protesty w USA: Filmy pokazujące brutalność policji wzbudzają sensacje.

Protesty w USA osiągają wielkie rozmiary. Tymczasem pojawiło się kilka bulwersujących filmów wideo przedstawiających brutalność policji podczas protestów dotyczących śmierci George’a Floyda.

Od dzisiaj wracają siłownie i nie tylko! Oto kolejny etap znoszenia obostrzeń.

Od dzisiaj wracają siłownie, ale nie tylko! Od soboty 6 czerwca w naszym kraju wprowadzony zostaje kolejny etap znoszenia obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa.

PKW rejestruje nowe komitety wyborcze. Jednemu odmówiono!

PKW rejestruje nowe komitety wyborcze. Ma to oczywiście związek z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi, które zaplanowane są na dzień 28 czerwca.