Widal.plAndrzej DudaAndrzej Duda zabrał głos w sprawie “Piątki dla zwierząt”

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie “Piątki dla zwierząt”

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie “Piątki dla zwierząt”. W piątek Sejm uchwalił nowelę ustawy o ochronie zwierząt. Ma ona zakazać między innymi hodowli zwierząt na futra a także wprowadzić ograniczenia w kwestii uboju rytualnego.

Za przyjęciem tej noweli głosowało 356 posłów, 75 było przeciw. Co dziwne przeciw było aż 38 posłów należących do klubu PiS. 18 osób wstrzymało się od głosu. Teraz nowelizacja trafi do Senatu.

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie “Piątki dla zwierząt”

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie “Piątki dla zwierząt”. Nowelizacja ustawy trafiła do Senatu. Prezydent także postanowił się wypowiedzieć w sprawie ochrony praw zwierząt. Stwierdził on, że ostatni czas jest trudny dla polskiego rolnictwa. Wpływa na to między innymi obecna sytuacja w polityce. Jak zaznaczył:

Trwa dyskusja na temat ustawy o ochronie zwierząt. Chcę podkreślić, trwa dyskusja, albowiem prace legislacyjne, parlamentarne nad tą ustawą jeszcze się nie zakończyły .

Ale chcę bardzo mocno i w pewnym sensie z gniewem powiedzieć, że padło wiele absolutnie fałszywych, nieprawdziwych słów, które nigdy nie powinny były paść z ust nikogo w Polsce, zwłaszcza takich, którzy na rolnictwie się nie znają, nie rozumieją go, a bardzo często nigdy nie widzieli w jaki sposób realizowana jest hodowla zwierząt – stwierdził prezydent.

Andrzej Duda tłumaczył, że prawdziwy rolnik prowadzi hodowlę zwierząt, to dba aby zwierzęta żyły w jak najlepszych warunkach. Ponieważ to właśnie one przynoszą mu dochody, których potrzebuje do utrzymania siebie i swojej rodziny.

Prezydent zaznaczył także, że wszystkie osoby, które znają wieś i specyfikę pracy rolniczej wiedzą także, że

Rolnik nie pójdzie na spoczynek, dopóki jego inwentarz nie będzie opatrzony, nakarmiony, zabezpieczony. Przecież rolnik dba o swoją trzodę, o swój inwentarz. To jest fundamentalna kwestia w gospodarstwie.

Deklaracje prezydenta czy rzeczywistość?

Prezydent podkreślił także, że dobro zwierząt jest dla niego bardzo istotne:

To, aby były traktowane humanitarne, aby żyły w jak najlepszych warunkach. Ale proszę państwa nie można w tym wszystkim zapominać o tym, że na pierwszym miejscu jest byt rolnika, jakość jego życia, jego i jego rodziny. O tym także w czasie każdych prac legislacyjnych, parlamentarnych trzeba pamiętać.

Andrzej Duda zdecydował się w swoim przemówieniu także na złożenie deklaraji:

Obiecuję z tego miejsca polskim rolnikom, spokojnie obserwując prace parlamentarne, proszę o zachowanie spokoju, prace trwają i jeszcze się nie zakończyły. Ustawa w ostatecznej postaci oczywiście przyjdzie do mnie wtedy, kiedy te prace się zakończą, po to bym podjął decyzję, co do jej dalszych losów. Będę przy tej decyzji miał oczywiście na względzie kwestie humanitarnego traktowania zwierząt, kwestie dobrostanu zwierząt – te wszystkie, które są ważne, ale będę miał tutaj także na względzie byt i jakość życia polskich rolników. Możecie być państwo tego pewni .

Dożynki Prezydenckie w Warszawie były świetną okazją aby Andrzej Duda mógł zwrócić się bezpośrednio do rolników. Mówił o kwestii wsparcia ze strony państwa czy Unii Europejskiej, którego polskie rolnictwo cały czas potrzebuje :

Wsparcia ze strony rządzących, zrozumienia, dobrego zarządzania, dobrego gospodarowania i dobrego sprawiedliwego dzielenia, tego co jest dla rolnictwa i tego, co dla rolnictwa może być wykorzystane.

Chcę jasno powiedzieć wszystkim polskim rolnikom, że będę czynił wszystko, aby sprawy polskich rolników prowadzone były jak najlepiej i aby rolnik mógł w naszym kraju bezpiecznie gospodarować – oświadczył Duda. 

Zobacz także na Widal.pl

Czterdziestoletni grzybiarz zjadł muchomora! Chciał sprawdzić jak smakuje

Czterdziestoletni grzybiarz zjadł muchomora! Niby doświadczony w swoim hobby mężczyzna pomylił jednak gatunki, co paradoksalnie… uratowało mu życie!

Tragedia w Płocku: auto wjechało w instalację gazową, zapalił się dom! Są ofiary!

Tragedia w Płocku! Samochód osobowy wjechał w instalację gazu ziemnego w wyniku czego wybuchł ogromny pożar! Ten objął pobliski dom jednorodzinny! Zginęły trzy osoby! Jest materiał wideo z miejsca zdarzenia!

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie będzie odprawiać mszy świętych. Dostał zakaz ze względu na swoje poglądy. Jakie?

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie będzie odprawiać mszy świętych. Zakaz ten obowiązuje szczególnie w jednym regionie oraz w podległych do niego parafiach.