Widal.plSpołeczeństwoAlkohol zniknie ze stacji paliw!? Pomysł popiera aż połowa Polaków!

Alkohol zniknie ze stacji paliw!? Pomysł popiera aż połowa Polaków!

Alkohol zniknie ze stacji paliw!? Kontrowersyjny temat znowu powraca. Nie powinno nikogo dziwić, że kierowcy kierujący samochodem oraz alkohol to dwie zupełnie sprzeczne rzeczy. Natomiast zakup alkoholu nie wiąże się z jego natychmiastowym spożyciem.

Jednak okazuje się, że niespełna połowa Polaków jest za tym aby napoje alkoholowe zniknęły ze stacji paliw. Jak zatem będzie?

Alkohol zniknie ze stacji paliw!?

Alkohol zniknie ze stacji paliw!? Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę SW Research dla AlcoSense Laboratories okazuje się, że blisko połowa Polaków uważa alkohol za zbędny asortyment na stacjach paliw. Osoby te nie miałyby problemu gdyby nie można było nabyć alkoholu na stacji paliw.

Część ekspertów uważa, że taki zakaz z może mieć wpływ na wysokość cen paliw. Koncerny jednak temu zaprzeczają. Uważają bowiem, że alkohol nie przynosi szczególnie wysokich zysków.

Jak mówi Hunter Abbott, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego z firmy AlcoSense Laboratories:

Chęć ograniczenia dostępności alkoholu na stacjach paliwowych można różnie interpretować. Klientami stacji najczęściej są kierowcy, a jazda samochodem i alkohol muszą się wykluczać. Trunki eksponowane na półkach mogą być postrzegane jako pokusa dla nieodpowiedzialnych kierowców

Co ciekawe w Europie w kilku państwach taki zakaz już obowiązuje. Alkoholu na stacji paliw nie kupimy między innymi w Belgii czy Holandii. We Włoszech zakaz dotyczy stacji znajdujących się przy autostradach.

Sklep to część stacji paliw

Małe sklepy na stacjach paliw nie dziwa już nikogo. Wręcz przeciwnie. Możliwość zakupu produktów spożywczych, chemii czy środków czystości nie dziwi nikogo. Już od 9 marca 2018 r. polskie samorządy mają możliwość wprowadzania lokalnych zakazów sprzedaży alkoholu w nocy (w godzinach 22-6).

Wprowadzenie takiego przepisu objęło także stacje benzynowe i obowiązuje między innymi w Katowicach.

Co ciekawe zakaz handlu nie obowiązuje stacji paliw. W związku z tym w niedziele są one jedynym miejscem gdzie można dokonać zakupów spożywczych także tych związanych z alkoholem.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Zablokowano odcinki SpongeBoba! Powodem są nieodpowiednie treści dla dzieci

Zablokowano odcinki SpongeBoba! Dwa odcinki bajki „SpongeBob Kanciastoporty” nie są już dostępne na platformach Paramount+ i Amazon z powodu nieodpowiednich treści.

Kryzys klimatyczny ‘winny’ wczesnemu rozkwitowi sakury! Kwiaty pojawiły się za wcześnie!

Kryzys klimatyczny ‘winny’ wczesnemu rozkwitowi sakury! Szczytowy rozkwit nastąpił 26 marca w Kioto, a eksperci twierdzą, że winny jest wpływ globalnego ocieplenia.

Nike pozywa MSCHF za ‘Buty Szatana’!

Nike pozywa MSCHF za ‘Buty Szatana’! Firma pozywa nieautoryzowane „buty szatana”, za którymi stoi małe przedsiębiorstwo z Brooklynu. Jednak sprzedaż 666 par zmodyfikowanych butów Nike Air Max 97 jako „Buty Szatana” we współpracy z raperem Lil Nas X nie przejdzie bez echa.