Widal.plAlaksandr ŁukaszenkaAlaksandr Łukaszenka grozi Polsce i Litwie: “Pokażemy wam!”

Alaksandr Łukaszenka grozi Polsce i Litwie: “Pokażemy wam!”

Alaksandr Łukaszenka grozi Polakom i Litwinom. Prezydent Białorusi sugeruje ograniczenie tranzytu przez Białoruś dla krajów zachodnich wysyłali przez nas do Chin i Rosji, to teraz będą latać lub handlować przez Bałtyk i Morze Czarne z Rosją – oświadczył.

Oświadczył również, że przemieszczenie amerykańskich samolotów F-16 z Niemiec do Polski stanowiło potencjalne zagrożenie dla Białorusi i było przyczyną postawienia armii białoruskiej w stan gotowości bojowej.

Alaksandr Łukaszenka grozi

Alaksandr Łukaszenka groził dziś Polsce i Litwie, że “pokaże, co to są sankcje”. Zasugerował, że zablokuje tranzyt przez Białoruś produkcji z Polski i Litwy do Rosji i Chin.

A w sprawie produkcji, na którą Rosja wprowadziła embargo, niech nawet nie marzą

– dodał Łukaszenka.

Nie drgnie nam ani głos, ani ręka, ani noga, żeby wspólnie powstrzymać każdego, kto się szarpnie na zachodniej granicy państwa związkowego

– dodaje buńczucznie dyktator.

Konflikt trwa od wyborów prezydenckich

Alaksandr Łukaszenka odbył wiec w stolicy Białorusi – Mińsku. Zapowiedział tam przed swoimi zwolennikami, że nie ugnie się przed żądaniami Zachodu, który domaga się powtórzenia wyborów prezydenckich. “Zachodem” Łukaszenka nazywa cztery kraje: Polskę, Litwę, Łotwę i Ukrainę.

Łukaszenka twierdził, że Białoruś przestanie istnieć jako państwo i naród, jeśli zgodzi się pod presją innych państw na ponowne wybory. Twardo twierdził także, że to on zbudował z Białorusi suwerenne państwo. Jest otwarty na nowe reformy, pod warunkiem społecznej potrzeby ich przeprowadzenia.

Zdaniem dyktatora Białorusi, zamieszki w stolicy kraju spowodowane są zaangażowaniem się w politykę wewnętrzną kraju innych państw oraz agresywnej opozycji, która siłą, chce go obalić.

Zobacz także:

Janusz Korwin-Mikke zasnął podczas wywiadu?

Janusz Korwin-Mikke zasnął podczas wywiadu? Nieprawdopodobne a jednak wydaje się być prawdziwe. Wszystko wskazuje na to, że polityk uciął sobie drzemkę.

Nowy podatek już od stycznia. Dotknie nas wszystkich?

Nowy podatek już od 1 stycznia. Od początku 2021 roku wszystkich dotknie kolejny wydatek. Prezydenta Andrzej Duda wczoraj podpisał ustawę w sprawie tego właśnie podatku.

Skandaliczne zachowanie młodzieży na TikToku. O co chodzi?

Skandaliczne zachowanie młodzieży na TikToku. Nowa moda szczególnie zbulwersowała opinię publiczną na całym świecie. Nastolatkowie udają ofiary obozu koncentracyjnego i świetnie się przy tym bawią.