Widal.plSpołeczeństwoAgresywny mężczyzna zniszczył stoisko. Myślał, że to działacze LGBT

Agresywny mężczyzna zniszczył stoisko. Myślał, że to działacze LGBT

Agresywny mężczyzna zniszczył stoisko “zmień piec”. Najprawdopodobniej myślał, że to działacze LGBT nakłaniają do zmiany płci. 35-latek nie doczytał jaki napis znalazł się na stoisku.

Wrocław zachęca swoich mieszkańców do wymiany ogrzewania na bardziej ekologiczny. Dlatego w tym roku zorganizowano akcję pod chwytliwym hasłem „Zmień piec”. W ten weekend mobilny punkt informacyjny stanął m.in. przed kościołem św. Michała Archanioła przy parku św. Edyty Stein.

Agresywny mężczyzna zniszczył stoisko

Agresywny mężczyzna zniszczył stoisko, bo błędnie przeczytał napis. Myślał, że “zmień piec” znaczy “zmień płeć”. A dziewczyny stojące przy stoisku to działaczki LGBT.

Do nietypowego zdarzenia doszło w minioną niedzielę (23 sierpnia). Stoisko był zlokalizowane przy kościele, co zostało odebrane przez 35-latko jako prowokacja.

W pewnym momencie podjechał mężczyzna na rowerze. Powiedział głośno: „to nawet tutaj, pod kościołem, stoicie?!”. Nawet nie dał powiedzieć słowa i wymierzył kopniaka w stoisko. Siedziałem wtedy na ławce z komputerem i spadło to na mnie.

Na szczęście nic poważnego się nie stało. Straty okazały się niewielkie. Komputer nie został uszkodzony, lecz jedynie porysowany.

Błędnie odczytane hasło

Według prezesa Fundacji mężczyzna odczytał hasło „zmień piec” jako „zmień płeć”. Jak powiedział, nie jest to pierwsza tego typu niefortunna pomyłka:

Wygląda na to, że facet myślał, że propagujemy zmianę płci. Bardzo dużo osób odczytuje hasło „Zmień piec” jako „Zmień płeć”. A być może trafiłem na człowieka, który i tak zaatakowałby kogoś innego i nie było ku temu żadnych głębszych przyczyn?

Zobacz także:

Niemieckie szkoły ogniskiem koronawirusa. Jak będzie w Polsce?

Niemieckie szkoły ogniskiem koronawirusa. Trzy tygodnie temu, po rozpoczęciu roku szkolnego w niemieckich szkołach wykryto ogniska zakażeń. Na chwilę obecną koronawirusa wykryto w aż 37 szkołach w Berlinie. Jak będzie wyglądać początek roku szkolnego w Polsce?

Zakaz lotów z Polski do wielu zagranicznych krajów. Gdzie NIE polecisz?

Zakaz lotów z Polski do wielu zagranicznych krajów. Już od 26 sierpnia będzie obowiązywał zakaz lotów z naszego kraju. Z pewnością pokrzyżuje to plany wielu osobom, które w najbliższym czasie planowały wakacje.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa na plaży?

Obowiązek zasłaniania ust i nosa na plaży może stać się rzeczywistością . Jest decyzja Sanepidu w sprawie używania maseczek ochronnych podczas spędzania czasu na plaży.