Widal.plSpołeczeństwoAGH wybrało władze, ale zostali ostro skrytykowani. Dlaczego?

AGH wybrało władze, ale zostali ostro skrytykowani. Dlaczego?

AGH to jedna z najbardziej znanych polskich szkół wyższych. Nazwa Akademia Górniczo-Hutnicza jest na tyle sławna, że nie zmieniono jej nawet po uzyskaniu przez tę uczelnię statutu uniwersytetu.

Rzadko kiedy wybory władz uczelni wzbudzają jakiekolwiek emocje opinii publicznej. Co najwyżej wśród studentów czy pracowników naukowych. Tym razem jest jednak inaczej.

AGH wybrało nowe władze

AGH wybrało nowe władze uczelni. O tym fakcie uczelnia poinformowała w mediach społecznościowych.

Z przyjemnością przedstawiamy Wam władze uczelni na kadencję 2020-2024! ?AGH przez kolejne 4 lata kierować będą:

▶️Rektor – prof. Jerzy Lis▶️Prorektor ds. Nauki – prof. Marek Gorgoń▶️Prorektor ds. Kształcenia – prof. Wojciech Łużny▶️Prorektor ds. Współpracy – prof. Rafał Wiśniowski▶️Prorektor ds. Studenckich – prof. Rafał Dańko▶️Prorektor ds. Ogólnych – prof. Tadeusz Telejko

Powodzenia dla nowej ekipy rektorskiej! ?

https://www.facebook.com/AGH.Krakow/posts/10157734655900662

Wydawałoby się, że to nie powinno wzbudzić żadnych kontrowersji. Tymczasem było inaczej z powodu płci wszystkich zasiadających we władzach AGH. Są to bowiem jedynie mężczyźni.

Kuriozalne komentarze i oskarżenia wobec renomowanej uczelni

Szybko pod informacją pojawiły się wpisy na temat płci władz. Okazało się, że sprawują ją jedynie mężczyźni. Dla komentujących kobiet nie ma znaczenia, że jest to uczelnia techniczna, na których często dominują mężczyźni.

Gratulacje! Rozumiem, że to “męska” ekipa rektorska i w związku z tym nasuwa mi się pytanie: gdzie można znaleźć listę członkiń tej “kobiecej”?

– napisał co ciekawe mężczyzna.

Szybko pojawiły się też prześmiewcze odpowiedzi do tych zarzutów.

Niestety brak kobiet ? to tak samo niesprawiedliwe jak:a) brak parytetów w hutach i kopalniachb) dyskryminacja białych w NBA oraz sportach biegowychc) brak parytetów dla mężczyzn wśród pielęgniarek i przedszkolnekd) dysproporcje w odsetku samobójstw wśród kobiet i mężczyzn e) odsetek przyznawania opieki nad dzieckiem kobietom “Stop dyktaturze kobiet!”

– napisał jeden z prześmiewców. Wtórował mu drugi:

To niedopuszczalne! Gdzie są czarnoskórzy we władzach uczelni?!

Zobacz także:

Krzysztof Bosak zostanie ojcem! Jakiej płci będzie dziecko?

Krzysztof Bosak zostanie ojcem! Tegoroczny kandydat na prezydenta pochwalił się radosną nowiną. Wraz z żoną Kariną spodziewają się swojego pierwszego dziecka.

Zakaz lotów do Polski. Które kraje są na liście?

Zakaz lotów do Polski. W poniedziałkowy wieczór w Dzienniku Ustaw pojawiło się oficjalne rozporządzenie Rady Ministrów. Dotyczy ono najnowszej wersji zakazów lotów do aż 44 krajów.

Margot jako Matka Boska! O co chodzi?

Margot jako Matka Boska spowodowała ogromne kontrowersje. W internecie zawrzało po tym jak znana aktywistka została pokazana na jednym z przerobionych zdjęć.