Widal.plGwiazdyAgata Młynarska wyśmiewa ministra edukacji Przemysława Czarnka

Agata Młynarska wyśmiewa ministra edukacji Przemysława Czarnka

Agata Młynarska wyśmiewa ministra edukacji Przemysława Czarnka
Foto: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Agata Młynarska wyśmiewa ministra edukacji Przemysława Czarnka! Gwiazda telewizyjna ewidentnie nie jest zwolenniczką aktualnego rządu, a osoba ministra edukacji należy chyba do czołówki jej rankingu najbardziej nielubianych polityków.

Młynarska we wpisie w mediach społecznościowych obszernie odniosła się do zapowiedzi Przemysława Czarnka o utworzeniu programu dotyczącego wprowadzenia większej aktywności fizycznej wśród dzieci. Program ten ma zacząć zwalczać problem otyłości wśród najmłodszych, a zwłaszcza wśród dziewczynek i nastolatek, które zdaniem Przemysława Czarnka mają z otyłością największy problem.

Agata Młynarska wyśmiewa ministra edukacji Przemysława Czarnka

Agata Młynarska opublikowała na Instagramie wpis, w którym odnosi się do słów Przemysława Czarnka i w rzetelnym wpisie wyśmiewa kłopot z otyłością jego samego!

Całość prezentujemy poniżej:

“Panie Ministrze! Z dziewczynkami w ogóle jest problem. Mają własne zdanie, mówią, co myślą, walczą o swoje prawa, robią kariery, kochają kogo chcą i jak chcą, bywają w różnych rozmiarach, rodzą dzieci.

A jak już zostaną matkami to z pazurami rzucą się, żeby je bronić. Zwłaszcza kiedy słyszą słowa tak szkodliwe dla ich psychiki. Jak Pan wie stan psychiatrii dziecięcej w Polsce jest w opłakanym stanie. Nie ma gdzie leczyć dzieci. Także z zaburzeń w odżywianiu.

Niestety, nasze dzieci wyjdą z pandemii z różnymi problemami, także z otyłością. Jest ona w Polsce od dawna epidemią wśród naszych dzieci i młodzieży.

Pozwoliłam sobie zrealizować film dokumentalny o tym problemie dla Discovery life pt. „ Bez tabu – epidemia otyłości wśród dzieci i młodzieży w Polsce”. Znam rozmiar tych tragedii. Nie dokładajmy im problemów, nie stygmatyzujmy naszych dzieci.

‘One bardzo cierpią i potrzebują wsparcia. Ale przede wszystkim systemowej pomocy. Dobrze, że Pan chce aby było więcej zajęć ruchowych w szkole.

‘Doceniamy tę troskę. Zresztą patrząc na Pana, z czystej troski również, zauważam początek „ciąży gastronomicznej”. Proszę pomyśleć o diecie i ruchu. Przecież przykład idzie z góry, a w zdrowym ciele zdrowy duch! Czyż nie tak?”

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Europa przedłuża lockdown aż do marca

Czy Polska pójdzie w ślad za innymi państwami?

Rząd otwiera kina, ale te… nie chcą wznowić działalności!

Rząd luzuje obostrzenia i otwiera kina, ale niektóre z sieci nie chcą wznowić działalności. Wczoraj na specjalnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński zapowiedzieli możliwość otwarcia kin i teatrów od 12 lutego.

Nieprawdopodobne wpisy księdza na Facebooku

Duchowny zachęca rodziców do bicia dzieci kablem!