Widal.plPolitykaAdam Niedzielski nowym ministrem zdrowia. Kim jest?

Adam Niedzielski nowym ministrem zdrowia. Kim jest?

Adam Niedzielski zostanie nowym ministrem zdrowia. Tę informację późnym wieczorem przekazał premier Mateusz Morawiecki. Do tej pory pełnił funkcję Narodowego Funduszu Zdrowia. Zastąpi na tym stanowisku Łukasza Szumowski.

Poprzedni minister niespodziewanie podał się do dymisji w samym środku szalejącej pandemii koronawirusa. Wciąż również pozostaje niewyjaśniona sprawa zakupu maseczek i respiratorów z Chin.

Adam Niedzielski zastąpi Szumowskiego w trudnym okresie

Adam Niedzielski będzie pierwszym ministrem zdrowia od 16 lat, który z zawodu nie jest lekarzem. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na dwóch kierunkach: ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. W 2003 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych nadany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN. Karierę zawodową zaczynał w Ministerstwie Finansów. Pracował także w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Od 18 lipca 2019 roku Adam Niedzielski był pełniącym obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia a 10 października 2019 został powołany na to stanowisko. Wcześniej, od lipca 2018 roku pełnił funkcję zastępcy prezesa NFZ do spraw operacyjnych.

Ekspert chwali Niedzielskiego

Wybór Niedzielskiego na to stanowisko skomentował na Twitterze immunolog i ekspert do spraw zakażeń doktor Paweł Grzesiowski.

Podtrzymuję, nowy Minister Zdrowia jest osobą bardzo zaangażowaną walkę z pandemią, nie potrzebuje czasu na zapoznanie się z aktualną sytuacją, zna słabe i mocne strony systemu, może zacząć działać. Panie Prezesie @a_niedzielski życzę sukcesów i deklaruję merytoryczne wsparcie

Zobacz również na Widal.pl

Klub ze striptizem ogniskiem koronawirusa?

Klub ze striptizem ogniskiem koronawirusa! Klienci klubu przyszli do tego miejsca aby spędzić czas i pooglądać roznegliżowane, zgrabne dziewczyny. Jednak ta noc skończyła się zupełnie nieprzewidywalnie.

Małgorzata Trzaskowska przerażona powrotem dzieci do szkoły. Dlaczego?

Małgorzata Trzaskowska jest przerażona powrotem dzieci do szkoły. Początek roku szkolnego zawsze jest stresujący zarówno dla dzieci jak i rodziców. W tym roku sytuacji nie ułatwia pandemia koronawirusa.

WHO: młodzi rozprzestrzeniają koronawirusa?

WHO poinformowało, że w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa to właśnie młodzi ludzie najbardziej go rozprzestrzeniają. We wtorek miała miejsce wirtualna konferencja prasowa. Podczas niej szef WHO w regionie Zachodniego Pacyfiku- Takeshi Kasai wyraził taką właśnie opinię.