Widal.plSportAdam Małysz jest zakażony koronawirusem! Jaki jest stan mistrza?

Adam Małysz jest zakażony koronawirusem! Jaki jest stan mistrza?

Adam Małysz jest zakażony koronawirusem. Tę sensacyjną informację podał sam skoczek na swoim profilu facebookowym. Twierdzi, że zrobił to dla bezpieczeństwa ludzi, którzy widzieli się z nim w ostatnim czasie. Oni też mogą być zakażeni.

Skoczek od czasu zakończenia kariery narciarskiej i kierowcy rajdowego, pracuje jako dyrektor sportowy polskiej kadry skoczków narciarskich.

Adam Małysz jest zakażony koronawirusem

Adam Małysz do tej pory nie odczuwał żadnych objawów zakażenia. To rokuje dobrze dla zdrowia naszego wybitnego skoczka. Sam Małysz potwierdza, że czuje się dobrze i nie zanosi się na pogorszenie stanu zdrowia.

Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia. 

Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności.

Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie.

Jak widać najlepsze środki ostrożności mogą nie wystarczyć, żeby uniknąć zakażenia koronawirusem.

https://www.facebook.com/AdamMalysz/photos/a.351692198299163/2031488480319518/?type=3&theater

Stan koronawirusa w Polsce

Dzisiejszy raport z 22 czerwca odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 296 nowych przypadków i 3 zgony.

Mamy 296 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (130), łódzkiego (48), mazowieckiego (33), podlaskiego (23), wielkopolskiego (19), świętokrzyskiego (15), podkarpackiego (8), małopolskiego (6), lubelskiego (5), dolnośląskiego (4), pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2) i lubuskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 79-K, 50-K Racibórz, 85-M Tychy. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 32 227/1 359 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz także:

Łukasz Szumowski zapowiada powrót maseczek?

Minister zdrowia udzielił wywiadu, w którym zdradza, że bardzo możliwy jest powrót obowiązek noszenia maseczek. Obecnie trzeba je nosić jedynie w sklepach czy w miejscach mocno zaludnionych.

Wpadka Trzaskowskiego. Nie pamięta za czym głosował?

Wpadka Trzaskowskiego obiegła media w Polsce. Prezydent Warszawy był w piątek w Bydgoszczy. Złożył tam deklarację ws. wieku emerytalnego. – Uczymy się, słuchamy Polek i Polaków i dzisiaj te decyzje, kto i jak długo chce pracować musimy pozostawić w rękach obywateli – oświadczył.

Jak wygląda stan epidemii koronawirusa w Polsce?

Obecnie w Polsce codziennie dochodzą nowe zakażenia oraz umierają kolejne ofiary koronawirusa. W ostatnim dniach możemy jednak zauważyć lekki spadek obu statystyk.