Widal.plSpołeczeństwoAborcja niezgodna z Konstytucją. Zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Aborcja niezgodna z Konstytucją. Zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Aborcja niezgodna z Konstytucją. Zakaz aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu stał się rzeczywistością.

Zgodnie z wyrokiem obecne przepisy są niezgodne z Konstytucją. W środku szalejącego wirusa Trybunał Konstytucyjny zajął się sprawą aborcji eugenicznej, czyli aborcji dopuszczalnej ze względu na ciężkie wady płodu. Wyrok wywołał burzę.

Aborcja niezgodna z Konstytucją. TK zdecydował

Aborcja niezgodna z Konstytucją. Z racji panującej epidemii koronawirusa temat aborcji zszedł na drugi plan. Jednak to właśnie teraz TK zdecydował się rozpatrzyć sprawę czy możliwość aborcji ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest zgodna z Konstytucją.

Wiele kobiet zdecydowało się przyjść pod Trybunał aby zaprotestować i walczyć o swoją przyszłość. W sieci wrze. Polki już od dawna walczą o swoje prawa i nagłaśniają problem związany z brakiem dostępu do aborcji. Teraz sytuacja stała się tragiczna.

Kobiety przede wszystkim obawiają się, że wyrok Trybunału doprowadzi do gwałtownego zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Jednoznaczny z tym jest fakt, że będą one zmuszone do urodzenia chorego dziecka bądź szukania możliwości dokonania aborcji poza granicami kraju.

“Wyrok na kobiety”

Polki uważają, że brak możliwości wykonania aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu to “Wyrok na kobiety “.

Co istotne wniosek do Trybunału Konstytucyjnego został złożony przez 119 posłów z PiS, PSL-Kukiz’15 i Konfederacji. Najbardziej zaskakujący był fakt, że w siedzibie Trybunału, podczas rozprawy, stanowisko Sejmu przedstawiła posłanka PiS Barbara Bartuś. Natomiast Komisja Ustawodawcza nie przyjęła wcale stanowiska w tej sprawie.

Równie mocno bulwersuje także fakt, że gdy zapytano posłankę dlaczego Sejm samodzielnie nie podjął decyzji o wykreśleniu z ustawy jednej z przesłanek umożliwiającej aborcję odparła, że Sejm “pracuje nad obywatelskim projektem”, którego celem jest wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji.

Co ciekawe jednak Sejm w tym momencie nad takim projektem wcale nie pracuje a zmieszana posłanka nie potrafiła doprecyzować na jakim etapie są te prace oraz przestawić jakichkolwiek szczegółów.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego wywołał burze

Dzisiaj czyli 22 października o godz. 15.30 Prezes Trybunału Konstytucyjnego rozpoczęła ogłaszanie wyroku w sprawie aborcji. Wyrok wywołał prawdziwą burzę w Internecie. TK orzekł, że rozpatrywane przepisy, a zatem możliwość aborcji ze względu na ciężkie i nieuniknione wady płodu są niezgodne z Konstytucją. Wyrok ten zapadł większością głosów. Zdanie odrębne względem pozostałych zgłosili tylko sędzia Leon Kieres oraz sędzia Piotr Pszczółkowski.

Zobacz także na WIDAL.pl

Dariusz Gnatowski nie żyje. Aktor wcielający się w rolę Arnolda Buczka miał zaledwie 59 lat

Dariusz Gnatowski nie żyje. Aktor zmarł we wtorek 20 października w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie. Gnatowski to ceniony i znany aktor teatralny i telewizyjny. Znany między innymi z kultowej roli Arnolda Boczka w serialu “Świat według Kiepskich”. Zmarł w wieki zaledwie 59 lat.

Kary za brak maseczek będą legalne! Wzrośnie także wysokość mandatu do 1000 zł?

Kary za brak maseczek już niedługo będą legalne. W życie ma wejść ustawa, która z pewnością nikomu się nie spodoba. Zgodnie z tą ustawą, nakładanie kar i mandatów za brak maseczek będzie zgodne z prawem.

Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem!

Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem. O swoim stanie zdrowia poinformował za pomocą mediów społecznościach. O tym, że jest zakażony poinformował w środę rano. Przekazał także jakie objawy mu towarzyszyły.